تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ - ۱۶:۱۰ کد مطلب 77743

جزئیات طرح مسکن اجتماعی بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان این مطلب که برنامه های زیادی برای بازنشستگان داریم که باید انجام بدهیم، اجرای طرح مسکن اجتماعی را از مهمترین برنامه های دولت در سال جاری اعلام کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی ربیعی در مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان اجرای طرح مسکن اجتماعی را […]

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنوان این مطلب که برنامه های زیادی برای بازنشستگان داریم که باید انجام بدهیم، اجرای طرح مسکن اجتماعی را از مهمترین برنامه های دولت در سال جاری اعلام کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی ربیعی در مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان اجرای طرح مسکن اجتماعی را برای بازنشستگان تامین اجتماعی از مهمترین برنامه های دولت در سال جاری اعلام کرد و گفت: براساس تفاهم نامه همکاری که با وزارت راه و شهرسازی امضا گردید این وزارتخانه موظف شده است برای اجرای این طرح زمین رایگان دراختیار بازنشستگان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت به دلیل نبود امکانات مالی نتوانست این طرح را در سال ۹۳ اجرایی کند، افزود: قرار است مسکن اجتماعی با مشارکت خود بازنشستگان در قالب ایجاد صندوق مالی در سال ۹۴ اجرایی شود.

ربیعی ابراز امیدواری کرد: بخشی از این طرح در سال ۹۵ تکمیل و کلید تعدادی از این خانه ها در اختیار بازنشستگان قرار گیرد.

وی اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و ارتقای سطح بیمه تکمیلی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای بازنشستگان برشمرد و گفت: همچنین قرار است در خانه های امیدی که به دست بازنشستگی کشوری احداث می شود بازنشستگان تامین اجتماعی هم از مزایای ان  بهره مند شوند.

ربیعی با اشاره به اینکه تخلفات زیادی در سازمان تامین اجتماعی در دولت پیشین صورت گرفته بود وضع این سازمان را در آن سال ها بسیار بحران زده توصیف کرد و افزود: با انتخاب مدیرعامل جدید و سایر مدیران سطوح بالاتر که از هرنظر شایسته هستند تلاش کردیم مصارف با منابع همخوانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در ابتدای فعالیت در این وزارتخانه اعلام شد که همه وزرا می توانند ۵۰۰ نفر به استخدام در آورند، گفت: بنده در همان روزهای اغازین این امتیاز را لغو کردم و دستور دادم همه استخدامی ها از طریق ازمون ورودی انجام شود .

ربیعی سهم بودجه مربوط به درمان تامین اجتماعی را ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۴ دانست و افزود: در این سالها تلاش شده است در شهرهای مرزی هم خدمات درمانی این سازمان را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه احترام به سالمندان و بازنشستگان از مهمترین وظایف بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی است تاکید کرد : این سازمان در این زمینه باید خیلی کارها را انجام دهد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی بیمارستان جدید فیاض بخش در جنوب غرب تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این بیمارستان در حد و اندازه بیمارستان میلاد است که به نوعی بیمارستان شماره ۲ میلاد می شود.

ربیعی با اشاره به اینکه دستمزد بازنشستگان تامین اجتماعی طی دو سال ۲۵ درصد و در سال سوم ۱۵ درصد افزایش یافته است، تاکید کرد: در صورتی که منابع سازمان تامین اجتماعی از مصارف آن پیشی بگیرد ترمیم حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در دستور کار این سازمان قرار می گیرد.

منبع: مهر

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: