تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۵ کد مطلب 77838

خون بند ناف دوای ۷۰ نوع‌بیماری غیرقابل درمان

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر توسعه و ارتقای شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان گفت: خون بند ناف در ۷۰ نوع بیماری با منشا خونی استفاده می‌شوند. اشکان مزدگیر، گفت: در ایران برای تعداد زیادی از بیماری‌های خونی از سلول‌های بنیادی خون بند ناف استفاده می‌شود. وی تصریح کرد: کسانی که متقاضی ذخیره سازی خون بند […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر توسعه و ارتقای شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان گفت: خون بند ناف در ۷۰ نوع بیماری با منشا خونی استفاده می‌شوند.

اشکان مزدگیر، گفت: در ایران برای تعداد زیادی از بیماری‌های خونی از سلول‌های بنیادی خون بند ناف استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: کسانی که متقاضی ذخیره سازی خون بند ناف هستند، باید در ماه ۹ بارداری تقاضا و در صورت نداشتن موارد منع قرارداد آزمایشات تخصصی ویروسی را انجام داده و در صورت نبود مشکل در آزمایشات ثبت نامشان کامل می‌شود.

مدیر توسعه و ارتقای شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان ادامه داد: خون‌گیر آموزش دیده مرکز، خون گیری از بند ناف را در زمان زایمان انجام می‌دهد که هیچ گونه خطر و مشکلی برای مادر ندارد.

مزدگیر افزود: خون اهدا شده به تهران ارجاع و سلول بنیادی آن جداسازی و بر روی آن ۵ آزمایش کنترل کیفی انجام و شاخه ژنتیکی آن مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: این سلول‌ها در تانک‌های نیتروژن در دمای ۹۶- درجه ذخیره سازی شده و در صورت رضایت خانواده‌ها تمام افراد می‌توانند از این بانک خون استفاده کنند که به صورت رایگان است.

مدیر توسعه و ارتقای شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان گفت: در استان‌های مختلف از ۰٫۵ تا ۴ درصد زایمان برای ذخیره سازی خون بند ناف فرزندان خود را ذخیره سازی می‌کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه با راه اندازی بانک خون بند ناف ذخیره ژنتیکی خوبی در کشور ایجاد شده است، اما از استان‌های شرقی کشور تعداد خون‌هایی که در بانک خون بند ناف داریم کم است.

مدیر توسعه و ارتقای شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان یادآور شد: ضرورت دارد در استان‌های شرقی کشور بانک خون بند ناف ایجاد شود تا با این کار نقشه ژنتیکی کشور را کامل کنیم.

وی با اشاره به اینکه این کار کمک می‌کند در شرایط لازم از نقشه ژنتیکی بهتر استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: اگر متقاضی در استان‌های شرقی کشور داشته باشیم از خون افراد همان منطقه بهتر می‌توانند استفاده کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: