تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۶ کد مطلب 77908

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی:

عقب ماندگی کشور در دوره احمدی نژاد/ جریان حاکم قبل از ۹۲ سعی در فریب افکار عمومی داشت!

خوارج تندرو، اول علی(ع) را ۲۵ سال خانه‌نشین کردند و وقتی دیدند در مقابل اراده مردم، شکست خوردند، به توهین، تهمت و حتی جنگ با آن حضرت روی آوردند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با تشریح جزئیات زندگی خویش از سال ۱۳۲۷ که به قصد تحصیل علوم دینی از روستای بهرمان به قم رفته بود، گفت: زندگی در همسایگی با امام(ره) و تحصیل در درس ایشان، روحیه صبر را در وجودم تقویت می‌کرد.

وی با یادآوری گفتاری که «مبارز، دار اعدامش را به دوش می‌کشد»، گفت: از همان سال‌ها که هیچ امیدی به پیروزی انقلاب نبود، خود را برای هرگونه برخوردی آماده کرده بودم و الان هم برای مکتب اهل بیت(ع) ایران، انقلاب اسلامی و مردم با وفایش، هر کاری از دستم برآید، کوتاهی نمی‌کنم.

هاشمی رفسنجانی با بیان گوشه‌هایی از فراز و فرودهای اتفاقات سیاسی در مقاطع مختلف که اگر مردم همراه و همدل انقلاب نبودند، کاری پیش نمی‌رفت، به ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: وقتی مادران، جگر گوشه‌های خود را با بدرقه به جبهه ‌فرستادند و با روحیه زینب‌گونه از پیکر خونین آنها استقبال ‌کردند، وقتی نوجوانان بسیجی همراه جوانان سرباز و پاسدار برای دفاع از انقلاب و کشور در سنگرها حاضر ‌شدند و همه مردم در رکاب انقلاب آمدند، پیروزی سیاسی مکمل همه فتوحات نظامی شد و سند حقانیت ایران در سازمان ملل به ثبت رسید.

وی با ارائه تحلیلی از مقاطع پس از جنگ که مردم و مسؤولان  با استناد به آیات و روایات، به سازندگی روی آوردند و علاوه بر جبران ویرانی‌های ۵ استان جنگ‌زده، سراسر کشور را کارگاهی برای رونق سازندگی کرده‌ بودند، به عقب‌ ماندگی‌ها و حتی پس رفت‌های ۸ سال از ۸۴ تا ۸۸ اشاره کرد و گفت: هنوز هم تأکید می‌کنم که باید به عمران و آبادانی کشور بپردازیم، چون حق مردم ایران زندگی با شرافت و استقلال اقتصادی در کنار استقلال سیاسی است و جوانان ایران، مخصوصاً تحصیل کرده‌ها باید شغلی مناسب برای زندگی فردی و اجتماعی خود داشته باشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر ظرفیت‌های ایران به دیدار اخیر خویش با رئیس مجلس سنای لهستان و تعبیر وی از کشور اشاره کرد و گفت: یک شخصیت اروپایی می‌گوید تمام موادی که در جدول مندلیف نامی از آنان آمده، در ایران منابع و معادن دارند و این کشور کلکسیونی از مواهب الهی است. ایشان با ارائه تحلیلی از عدم موفقیت کامل ایران برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های بالقوه کشور، به برنامه‌های دولت آقای روحانی اشاره و تصریح کرد: دولتی که با تدبیر، امید را به جامعه برگرداند، تلاش می‌کند که  برای رونق مجدد سازندگی، مانند سال‌های پس از جنگ به تکمیل سیاست تنش‌زدایی در جهان و منطقه بپردازد، اما با منتقدان و مخالفان سرسختی در داخل و خارج مواجه شده‌ که البته همراهی مردم با سیاست‌های دولت، بهترین سرمایه نظام در همه مقاطع و به خصوص در مقطع فعلی است.

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی با یادآوری فضایی که قبل از انتخابات سال ۹۲ در کشورها حاکم بود و جریانی با موج آفرینی‌های شعاری سعی در فریب افکار عمومی داشت، گفت: افکار واقعی مردم در آن مقطع برای جهانیان ثابت شد که چگونه از انقلاب خویش در مقابل هر انحرافی محافظت می‌کنند.

رئىس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در دیداری جداگانه با اعضای شورای مرکزی کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب که صحبت از همراهی عاقلانه با مقام ولایت و پرهیز از خودسانسوری در بیان مسایل اختلافی شد ، بر ضرورت آزاداندیشی در دین مبین اسلام و آزادی بیان در چارچوب قانون اساسی تأکید کرد.

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در پاسخ به نگرانی یکی از حاضران که گاهی موضع مسؤولان نظام درباره موضوعی واحد، متفاوت است، گفت: اگر دلها همراه باشد، اختلاف‌نظرها نه تنها موجب نگرانی نیست، بلکه به قول پیامبر(ص) رحمت است که «اختلاف امتی رحمه».

وی با تأکید بر اهمیت انتخابات اسفندماه به تعبیر رهبری  در حق الناس بودن آرای مردم اشاره کرد و گفت: مردم که علت اصلی پیروزی انقلاب بودند، هنوز پایه اساسی دوام آن هستند و بعضی‌ها که نقش جمهوریت را در مشروعیت نظام کم جلوه می‌دهند، دانسته یا ندانسته در مسیر تضعیف جایگاه نظام در نگاه مردم و حتی در مجامع بین‌المللی حرکت می‌کنند.

حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر در بعضی از کشورهای منطقه برای سقوط حکومت‌های استبدادی افتاده، گفت: مردم سالاری دینی چنان فراگیر شده که حتی بعضی از نظام‌های دیکتاتوری منطقه نیز برای بقای خویش به انتخابات ـ ولو صوری ـ روی آورده‌اند و این نشان می‌دهد که رأی مردم به تدریج مورد توجه حکومت‌ها قرار گرفته و می‌گیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گله‌ یکی از حاضران که از ظرفیت‌های زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در جهت تقویت نظام استفاده‌های بهینه‌ای نشده است، گفت: این گروه سرمایه‌های ارزشمندی برای انقلاب هستند که باید از آنان برای آشنایی جوانان از فضای آن سالها و کاری که امام و مردم با پیشتازی روحانیت کرده‌اند، استفاده کنیم.

 1. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  حاج آقا پس خاطره چی شد؟راستی حال آقا مهدی چطوره؟

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حا ج اقا یک خا طره هم از پشرفت های کشو ر در زمان خو دتو ن بگید این قدر شکسته نفسی نکنید
  البته اگر با پیشرفت های زمان احمدی نژاد هم مقایسه کنید مو جب امتنان است هر چند این قدر امار کار های اجرایی در دو لت های نهم و دهم بالاست که مو جب کسالت شما خو اهد شد و ما راضی به این کار نیستیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: