تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ - ۲۲:۲۲ کد مطلب 77974

مصوبه طرح اجرای برجام به شورای نگهبان واصل شد

سخنگوی شورای نگهبان از وصول مصوبه طرح اجرای برجام به این شورا خبر داد و گفت: شورای نگهبان ۱۰ روز فرصت دارد این مصوبه را بررسی و درباره آن اظهارنظر کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی درباره […]

سخنگوی شورای نگهبان از وصول مصوبه طرح اجرای برجام به این شورا خبر داد و گفت: شورای نگهبان ۱۰ روز فرصت دارد این مصوبه را بررسی و درباره آن اظهارنظر کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اعلام کرد مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی درباره طرح اجرای برجام عصر امروز به شورای نگهبان واصل شد و در دستور کار جلسه فردای شورای نگهبان قرار دارد.

وی درباره محدودیت زمانی تا زمان اجرای برجام گفت: شورای نگهبان طبق قانون از زمان وصول هر مصوبه‌ای، ۱۰ روز فرصت بررسی آن را دارد، ما در موعد زمانی قانونی باید جواب دهیم، اگر بررسی این طرح یک روز به طول انجامد یک روزه جواب می‌دهیم، اگر هم زمان بیشتری برای رسیدگی نیاز داشته باشد، پس از اتمام بررسی، جواب می‌دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان بر همین اساس یادآور شد: شورای نگهبان موظف است مصوبات مجلس را با شرع مقدس اسلام و قانون اساسی تطبیق دهد و جزء این ۲ مورد، هیچ ملاحظه دیگری را نمی‌توانیم مدنظر قرار دهیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: