تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۷ کد مطلب 78024

برنامه جدید دولت در آزادسازی سهام عدالت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که پیشنهاد تشکیل یک تعاونی مادر در حوزه سهام عدالت به صورت سهامی عام توسط تعاونی‌ها ارائه شده است، گفت: پیشنهاد وزارت اقتصاد ایجاد ۵ صندوق قابل معامله بورسی به صورت تخصصی است. به گزارش مشرق ، سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار […]

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که پیشنهاد تشکیل یک تعاونی مادر در حوزه سهام عدالت به صورت سهامی عام توسط تعاونی‌ها ارائه شده است، گفت: پیشنهاد وزارت اقتصاد ایجاد ۵ صندوق قابل معامله بورسی به صورت تخصصی است.

به گزارش مشرق ، سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، با اشاره به آخرین نشست تشکیل شده پیرامون سهام عدالت اظهار داشت: طبق نظر شورای اصل ۴۴ نشستی با حضور وزیر اقتصاد، نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزارت تعاون تشکیل شد.

وی افزود: پیشنهاد وزارت اقتصاد، تشکیل صندوق های قابل معامله بورسی (ETF) بود که پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد یک تعاونی مادر سهامی عام بود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه پیشنهادات ارائه شده به وزارت اقتصاد طبق گفته طیب‌نیا در لایحه جدید دولت گنجانده شود، اظهار امیدواری کرد، نظرات وزارت تعاون مورد توجه مسئولان در وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گیرد.

وی افزود: به طور مشخص پیشنهاد شد که مدیریت سهام عدالت به چند صندوق قابل معامله بورسی (ETF) واگذار شود و در این طرح وزارت اقتصاد بر لزوم ایجاد صندوق های تخصصی تأکید شد، به طوری که شرکت های پتروشیمی، بیمه ای، بانکی و حوزه انرژی به صورت جداگانه مدیریت بخش سهام را به عهده بگیرند.

کلانتری گفت: پیشنهاد وزارت اقتصاد این است که سهامداران عدالت، مالک صندوق‌های سرمایه‌گذاری مذکور شوند، در مقابل پیشنهاد وزارت تعاون ایجاد یک تعاونی مادر سهام عدالت و حضور تعاونی های شهرستانی سهام عدالت در زیرمجموعه این تعاونی است.

وی افزود: در این پیشنهاد وزارت تعاون، تمام تعاونی های شهرستانی سهام عدالت اعضای مجمع تعاونی سهامی عام مادر خواهند بود و در کنار آن ۷ شرکت سرمایه‌گذاری بورسی با ادغام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تشکیل شود.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعاونی‌های شهرستانی سهام عدالت، نماینده سهامداران هر استان در تعاونی سهامی عام مادر خواهند بود، تصریح کرد: هم‌اکنون ۳۵۰ تعاونی سهامی عدالت وجود دارد که مدیران شرکت‌های تعاونی سهام عدالت به عنوان عضو مجمع به نمایندگی سهامداران حضور خواهند داشت.

کلانتری گفت:‌ در این شرایط سهامداران به عنوان مالک دارایی حق رأی دارند و برای حضور در مجامع، تعاونی مادر، تعاونی‌های شهرستانی حضور خواهند داشت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: