تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۴ کد مطلب 78028

ثروت داعش به ۲۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است

مرکز “تحلیل مسائل تروریسم” که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده، مدعی شده ثروت گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در حدود ۲۲۰۰ میلیارد دلار است و این گروه تروریستی ظرف تنها یک سال ۲۰۰ میلیارد دلار بر دارایی‌های خود افزوده است.

به گزارش میدان ۷۲، مرکز “تحلیل مسائل تروریسم” که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده، مدعی شده ثروت گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در حدود ۲۲۰۰ میلیارد دلار است و این گروه تروریستی ظرف تنها یک سال ۲۰۰ میلیارد دلار بر دارایی‌های خود افزوده است. ثروت مذکور مربوط به دارایی‌های منقول و غیر منقول، ذخایر نفت و گاز و دیگر دارایی‌هایی است که داعش توانسته بر آنها سیطره یابد.

اکنون فروش نفت تنها منبع درآمد داعش نیست و مالیات‌های اجباری بر درآمد ساکنان مناطق تحت اشغال داعش نیز پول زیادی را روانه خزانه این گروه می‌کند. تنظیم کنندگان این گزارش می‌گویند که این ثروت هنگفت مربوط به کنترل روز افزون این گروه تروریستی بر مساحت‌های بیشتری از خاک سوریه است به ویژه که در سپتامبر گذشته میدان‌های نفتی جدیدی را تصرف کرد و به این ترتیب ۸۰ درصد از تولید نفت در سوریه و ۱۰ درصد تولید آن در عراق را به دست گرفته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: