تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۱ کد مطلب 78034

اقتصاد ما یک قاسم سلیمانی می‌خواهد

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن عباسی در جمع دانشجویان در مسجد دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان اظهار داشت: در کشور ما دو جریان سهل‌انگار و بی‌خیال به تعبیر رهبر انقلاب و گروه انقلابی وجود دارند که این گروه انقلابی بی‌ادعا و بی‌سروصدا کار خود را انجام می‌دهند. وی بیان داشت: در کشور ما روش و مبنای عمل، […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن عباسی در جمع دانشجویان در مسجد دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان اظهار داشت: در کشور ما دو جریان سهل‌انگار و بی‌خیال به تعبیر رهبر انقلاب و گروه انقلابی وجود دارند که این گروه انقلابی بی‌ادعا و بی‌سروصدا کار خود را انجام می‌دهند.

وی بیان داشت: در کشور ما روش و مبنای عمل، روش اباعبدالله الحسین (ع) است، مقاومت مردمی در عراق و سوریه از هشت سال دفاع مقدس ایران برگرفته شده  و همان تجربه ما در فلسطین و لبنان به ‌کار گرفته می‌شود.

عباسی تصریح کرد: تکنولوژی ۱۰۰ درصد نظامی است، هواپیما اول برای جنبه نظامی ساخته شده، کشتی و ناوها نیز نظامی هستند و بخشی از آن جنبه مسافربری و خدمات دارند.

وی ادامه داد: هیچ پدیده‌ای در دانش نیست که صدرش دست نظامی‌ها نباشد و جمهوری اسلامی ایران در بعد نظامی حرف‌ها برای گفتن دارد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در یمن بربریت زیر لوای اسلام انجام می‌شود، اما در مقابل وحشی‌گری، ایستادگی می‌شود و نرم‌افزار این مقاومت امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه خودباوری و بازگشت به خود نتیجه داده و امروز ناتو در سوریه کارش دچار مشکل شده است، افزود: عربستان که به خود می‌بالید که کنفرانس اسلامی را ۳۰ سال پیش به راه انداخته، امروز با شمشیر به جان مردم ۲۰ میلیونی یمن افتاده و این اتفاقات چهره نفاق را روشن می‌کند.

وی تصریح کرد: آمریکا خودش واقعه ۱۱ سپتامبر را به وجود آورد و به گردن القاعده انداخت و به این بهانه وارد خاک افغانستان شد، جریانات فتنه می‌گفتند آمریکا آمده و افغانستان وضعیتی خوبی به‌ دنبال دارد و افق خوبی برای افغانستان ترسیم می‌کردند.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز تاکید کرد: ۱۴ سال از ورود آمریکا به خاک افغانستان می‌گذرد، امروز طالبان در افغانستان، استان پس می‌گیرد و ارتش شکست‌ناپذیر ناتو متشکل از آلمانی‌ها، ترکیه، بلژیک و … به افغانستان رفتند و این کشور را به تلی از خاک تبدیل کردند.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز تصریح کرد: کسی که فکر می‌کند، آمریکا و انگلیس برایش نعمت می‌آورند، به اوضاع افغانستان نگاه کند.

عباسی با بیان اینکه القاعده هیچ‌گاه علیه غرب اقدامی نکرد، افزود: داعشی‌ها هم علیه غرب اقدامی نکردند و امروز ۵۰ تن تسلیحات و کمک برای داعش فراهم کرده و از آنها برای نابودی مسلمانان حمایت می‌کنند.

وی اذعان کرد: آمریکا و غرب هرگاه پای میز مذاکره بنشینند، کاری که خودشان بخواهند را انجام می‌دهند، غرب مصلحتش را یک روز با اسلحه و یک روز با نشستن پای میز مذاکره می‌داند.

وی با تبیین اوضاع افغانستان عنوان کرد: غرب رفتارش با ایادی خودش هم مزورانه است، اگر افغانستان امن باشد، باید بروند، آنها می‌خواهند جهان اسلام نابود شود، جوانان تحصیل‌کرده به غرب بروند و کشورشان را بسازند و کشورهای مسلمان بمانند و آدم‌های پیر و فقیر؛ غرب هیچ‌گاه هیچ‌جا را احیا نمی‌کند.

این مسئول تصریح کرد: در کشوری مانند عربستان زن‌ها حق رأی دادن و رانندگی کردن ندارند و این سیستم موروثی است.

عباسی اضافه کرد: غربی‌ها در آینده می‌خواهند کشورهای منطقه را تجزیه کنند، عربستان به پنج قسمت، سوریه سه قسمت، عراق سه قسمت، ترکیه دو قسمت و ایران هفت قسمت که مثالش شتر در خواب بیند پنبه دانه است.

وی اذعان داشت: تمدن ایران چند ۱۰۰ ساله است ما در این قضایا کوتاه نمی‌آییم، تجزیه عراق به ضرر غربی‌هاست، بخش عمده‌ای از عراق و بخشی از عربستان به دنبال همگرایی با ایران هستند.

وی ادامه داد: طبق معاهده ساکس پیکو کشورها را تجزیه کردند، اما آن روز جمهوری اسلامی ایران نبود و نیروهای انقلابی وجود نداشت، نیروهای انقلابی ما حقانیت خود را با خون خود امضا می‌کنند آن روز حسین همدانی نبود که حتی ۱۰۰ ژنرال آنها هم اندازه او نیستند.

وی با بیان اینکه منطقه دارای تحولات زیادی شده، تصریح کرد: عربستان عجیب در حال پوست انداختن است و رژیم صهیونیستی در حال آب شدن است، امیدی درون این رژیم نیست، آمریکا و قدرت‌های منطقه نمی‌توانند رژیم صهیونیستی را حفظ کنند.

عباسی بیان کرد: در ۱۰ سال آینده تحولات عجیبی در منطقه رخ می‌دهد و زیر ساخت‌های برخاسته از انقلاب اسلامی بروز داده می‌شود.

وی با بیان اینکه البته انعکاس این مهم در داخل کشور کم است، افزود: داخل کشور ما  نگاه به الگوهای برون‌زا می‌شود، در اقتصاد نگاه می‌کنیم، غربی‌ها چه می‌گویند، در حالی‌که تمام مدل‌های اقتصادی جهان در حال فروپاشی است.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز با بیان اینکه علم اقتصاد سقوط کرده و همان علم در دانشگاه‌های ما تدریس می‌شود، خاطرنشان کرد: استادان و اقتصاددانان ما نظریات اقتصاد غرب را پیشنهاد می‌دهند.

عباسی با بیان اینکه طبیعی است با این علم ۱۸۰ هزار میلیارد در بورس نابود ‌شود و همه کسانی که در بورس سهام خریده بودند، اصل و فرع پولشان از بین رفت، اظهار داشت: الگوی بورس در غرب شکست خورده، وال استریت شکست خورده، اما این‌ها اعلام می‌کنند ما بهترش را انجام می‌دهیم.

عباسی با اشاره به اینکه چهار وزیر نامه می‌نویسند که ۱۸۰ هزار میلیارد در بورس دود شد و هوا رفت در واقع قمار شد، چگونه قمار در جمهوری اسلامی  وارد شد و این از عجایب آخرالزمان است، اساس بانک ما بر ربا است و می‌گویند بانکداری اسلامی و این جای تعجب دارد.

این استاد دانشگاه افزود: اقتصاد ما یک قاسم سلیمانی می‌خواهد کسی که با خودباوری و اعتقاد به قرآن اعتنایش به مردم خودش باشد و مدلی بومی برای اقتصاد ایجاد کند و این روحیه در دانشگاه‌ها نیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها دارالترجمه شده‌اند و کتاب می‌گیریم و ترجمه می‌کنیم و الگوی شکست خورده آن طرف دنیا را ارائه می‌دهیم، گفت: روش غلط بورس اقتصاد کشور را نابود کرد، اساس کار بورس غلط است.

عباسی بیان کرد: راه حال اقتصاد کشور در دانشکده‌های اقتصاد نیست در اقتصاد مقاومتی است که رهبر فرزانه انقلاب که فرمودند، اول باید پل‌های پشت سر نسبت به داشته‌های بیگانه را خراب کنیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه تشریح کرد: جنگ مذهبی که در منطقه به‌وجود آمده به تعبیر رئیس شورای روابط خارجی آمریکا داعش بین شیعه و سنی جنگی ایجاد می‌کند که به جنگ‌های ۴۰۰ ساله اروپا را یادآور شود و حاصلش غرب امروز است.

عباسی ادامه داد: آنها اجازه نمی‌دهند، داعش، القاعده، طالبان و النصره ضعیف شوند، گروه‌های تروریستی جانی باید پدران و مادران خود را بکشند و جلوی بچه‌ها با پرچم اسلام سر ببرند تا در آینده نفرت از دین را با توطئه‌ای حساب شده به‌وجود بیاورند.

وی بیان داشت: اگر نیروهای اطلاعات ما قوی عمل نمی‌کردند، گروهک تروریستی ریگی که بیش از ۴۰۰ نفر سر بریدند و با بستن جاده‌ها و سر بریدن هم‌وطنانمان کار داعشی‌ها را انجام می‌دادند، امروز وضعیت ما نیز همچون کشورهای تحت سلطه بود.

استاد دانشگاه با اشاره به اینکه استادان علوم سیاسی ما می‌گویند دموکراسی در غرب شکل گرفت، حقوق بشر غربی‌ها کجاست، غربی‌ها برای امنیت رژیم صهیونیستی کل ملت فلسطین را نابود می‌کنند.

عباسی خاطر نشان کرد: در خیابان‌های تهران دختران بزک کرده را می‌بینند و می‌روند در رسانه‌هایشان می‌نویسند ایران کلاً همه چیزش عوض شده  و به غلط می‌نویسند جوانان از دین دور شده‌اند.

وی گفت: ۷۰۰ هزار جوان در اعتکاف شرکت می‌کنند و هر سال این تعداد بیشتر می‌شود، محرم و صفر و تشییع پیکر شهدای غواص آن همه مردم حضور دارند، چرا فکر می‌کنند، دین از دست رفته است.

این مسئول عنوان کرد: دین به خورد جامعه ما رفته است، نمی‌توانند با بازی شیعه و سنی دین را از مسلمانان بگیرند.

عباسی تصریح کرد: گروه محدود تکفیری‌ها هستند که با پول‌های انگلیسی دنبال به هم انداختن شیعه و سنی هستند و به بزرگان و مراجع تقلید ما توهین می‌کنند.

وی بیان داشت: بازی ۳۰ ساله‌ای که دشمن آغاز کرده و یک‌ سال آن گذشت ما نسبت به تحولات منطقه منفعل نیستیم.

وی با بیان اینکه باید هوشیار و آگاه باشیم تحولات منطقه با آن ‌چه در عراق، سوریه، لبنان و یمن رقم خورده، عملاً شرایط ویژه‌ای ایجاد می‌شود که برگ برنده دست انقلاب اسلامی است.

وی اذعان کرد: تصور می‌کردند، طی مذاکرات هسته‌ای ایران غرب‌گرا می‌شود و مواجهه با غرب کنار می‌رود، رهبر ما فرمودند «برای مبارزه با استکبار با انرژی جدیدی وارد می‌شویم».

وی تاکید کرد: روحیه سهل‌انگاری نباید باشد، باید روحیه انقلابی داشته باشیم، امثال حسین همدانی و قاسم سلیمانی باید در حوزه کشاورزی، صنعت، پزشکی، اقتصاد و … وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: نسل نو در هر گرایشی باید انقلابی باشد، باید جامعه توحیدی بسازد و اساس تفکر در علوم نگاه توحیدی باشد.

عباسی با بیان اینکه در سال‌های آینده مجاهدانی نیاز داریم که اساس علوم را متحول کنند و به ترجمه شک کنند، تاکید کرد: زرق و برق سخت‌افزار را نباید دید، آنها در نرم‌افزار به شدت دچار نقص هستند.

وی با بیان اینکه باید اعتماد به نفس داشت، افزود: رفع مشکلات ما دست دشمن نیست، همان‌ طور که کشورما مشکل امنیتی دیگر کشورها را برطرف می‌کند، مگر عاجز هستیم، مشکل اقتصاد، ازدواج جوانان و زدون فقر از جامعه را ریشه‌کن کنیم.

عباسی با بیان اینکه توسعه پایدار کشور ما از راه ارتباط با کشورهای خارجی ایجاد نمی‌شود، تصریح کرد: آمریکا چهار تریلیون دلار درآمد دارد و ۱۹ تریلیون دلار بدهی به خارج چگونه می‌خواهد مشکل اقتصاد ما را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: ایرفرانس وقتی ۳ هزار نیرو را اخراج می‌کند و رئیسش آن ‌گونه زیر دست و پای اخراج شده‌ها کتک می‌خورد، چگونه می‌خواهد مشکل اقتصادی ایران را رفع کند.

استاد دانشگاه گفت: ما ۳۷ سال از تعامل با آمریکا و غرب دور بودیم، صبر استراتژیک انقلاب اسلامی بالاست، دو سال از این رفت و آمدها می‌گذرد، ببینیم از این غربی‌ها به ما خیری می‌رسد.

وی اذعان کرد: اقتصاددانی که می‌داند اقتصاد غرب از هم پاشیده فکرش فاسد است که بازهم الگوی غرب را ارائه می‌دهند و کسانی که نمی‌گویند اقتصاد غرب مشکل دارد، کور خوانده‌اند در عصر ارتباطات اطلاعات به مردم می‌رسد.

عباسی با اشاره به برجام اظهار داشت: برجام با همکاری و مهندسی هیئت رئیسه مجلس صورت گرفت و هیئت رییسه خود را برای انتخابات دور بعدی آماده می‌کند و می‌خواهد خودش را متعادل نشان دهد.

وی ادامه داد: این هیئت رییسه دیگران را تندرو خطاب می‌کند و کمیسیون را دور زدند، عملاً جامعه را دو قطبی کردند، درصدی از نمایندگان می‌خواستند حقایقی را بخوانند و برملا کنند، اجازه ندادند.

عباسی تصریح کرد: برجام در واقع طرح جام است، این بازی سیاسی آمریکا و ایران است، جوان باید حواسش باشد، اصل مسئله ۲۲۳۱ است ما ۲۵ سال تحت سیطره غربی‌ها هستیم نه ۱۰ سال.

وی با بیان اینکه دیپلماسی ما اعلام کرده بود که ما با قدرت در مقابل شش کشور دنیا پای میز مذاکره نشتیم در فاجعه منا ۵۰۰ حاجی کشته دادیم و ۶۵ مفقود داریم، قدرت دیپلماسی ما در برابر عربستان که حتی جواب تلفن وزیر خارجه ما را نداد و به امیر کویت التماس می‌کرد که واسطه شود کجا بود.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز عنوان کرد: عکس خفت‌بار التماس ظریف با امیر کویت کجا بود، وزیر بهداشت ما با مراجع دیدار کرد و گفت من با ویزای حاجی به عربستان رفتم، این سیاست خارجی مقتدرانه است؟

عباسی افزود: عجله‌ای که مجلس و دولت برای برجام کردند، سال آینده اثرش در زندگی مردم روشن می‌شود، نتیجه آن تورم رکودی است و جناح‌های سیاسی خود را از چشم مردم و خدا می‌اندازند و اصل خطر در قطعنامه ۲۲۳۱ است واین قطعنامه لازم الاجراست.

وی با بیان اینکه شب دراز است و قلندر بیدار، خاطرنشان کرد: اگر نشود لبخند یپلماسی بزنند، آن وقت آنها می‌مانند و ما برای اینکه مردم بفهمند، چرا رهبری اعتقاد نداشتند به این برجام دو سالی وقت هست و آمریکا و انگلیس نسل جدید ما را خواهند شناخت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: