تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۶ کد مطلب 78054

آیت الله مکارم شیرازی:

یارانه بلای خانمان‌سوزی است که برای کشور ایجاد شد!

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه یارانه‌ها بلای خانمان‌سوزی است که سابقاً‌ ایجاد شده است، گفت: حذف یارانه ثروتمندان نیاز به شجاعت دولت دارد.

به گزارش میدان ۷۲، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با رئیس امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه پرداخت مالیات باید فرهنگ‌سازی شود، اظهار کرد: مردم نمی‌دانند به چه علتی مالیات پرداخت می‌کنند.

وی افزود: برخی می‌گویند وقتی مالیات پرداخت‌ می‌کنیم دیگر نباید وجوهات پرداخت کنیم این نشان دهنده عدم آگاهی مردم از علت پرداخت مالیات است. مردم مالیات را به دلیل استفاده‌هایی که از مصارف مختلف کشوری می‌برند، پرداخت می‌کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه درآمدها تنها به علت سرمایه‌گذاری مردم نیست، گفت: هزینه‌های باید سرشکن شود تا مردم توانایی پرداخت مالیات را داشته باشند اگر کمک‌های دولت نبود مردم نمی‌توانستند فعالیت‌های مختلفی در اجتماع داشته باشند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مردم گمان‌ می‌کنند مالیات یک زور است از همین رو باید فرهنگ‌سازی از سوی رسانه‌ها در خصوص پرداخت مالیات انجام شود تا سازمان امور مالیاتی به فعالیت‌های خود بپردازد.

وی با اشاره به اینکه دولت نیاز به مالیات دارد، گفت: باید به وضعیت مالی مردم توجه شود در برخی موارد مالیات‌ها در حد توان پرداخت مردم نیست. پرداخت مالیات توسط مردم باید با عدالت همراه باشد.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: گاهی اشتباهاتی صورت می‌گیرد و این اشتباهات زبان به زبان می‌چرخد که این امر سبب بی‌اعتمادی مردم نسبت به سازمان امور مالیاتی و ارگان‌های مختلف کشور می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه باید به مشکلات و سخنان مردم توجه شود، گفت: باید به مسئولان آموزش‌های لازم داده شده تا آنان به سخنان مردم توجه داشته باشند تا به این وسیله بتوانیم مشکلات مردم و دولت را حل کنیم.

وی بیان کرد: بالا رفتن درآمد مردم سبب افزایش مالیات می‌شود از همین رو باید روی منابع تولیدی توجه بیشتری داشته باشیم.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی با دیگر ارگان‌ها باید همکاری داشته باشد، گفت: اگر این همکاری وجود داشته باشد تولید و درآمد مردم بیشتر می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: یارانه‌ها بلای خانمان سوزی است که سابقاً‌ ایجاد شده است اما امروز باید در این خصوص برنامه و تفکر جدی صورت بگیرد نیازی نیست که افراد  ثروتمند یارانه بگیرند. حذف یارانه ثروتمندان گرچه با اعتراض همراه خواهد بود اما نیاز به شجاعت دولت دارد.

وی با اشاره به اینکه تنها یک سوم مردم نیاز به یارانه دارند، گفت: با حذف یارانه ثروتمندان می‌توان به افراد کم‌درآمد جامعه کمک بیشتری کرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مالیات برای حفظ امنیت مردم است، گفت: اگر با تدبیر به مردم توجه داشته باشیم به طور قطع مشکلات مردم و دولت حل خواهد شد.

فارس

 1. حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  به تو که سخت نمیگذره از هر جایی باشه به تو میرسه چطوری میخواهید جواب خدا رو بدید

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  متاسفانه ظاهرا به ایشان اطلاعات غلط داده اند و ایشان گمان کرده اند این
  یارانه ها چیز جدیدی است حال آنکه قبلا سه برابر همین مبلغ توسط دولت به
  صورت غیرمستقیم پرداخت می شد و به جیب واردکننده و کارخانه دار می رفت.
  چگونه است که یک سوم آن مبلغ برای دولتها امروز بلای بزرگ است؟؟
  ما جدا نگران کانالیزه شدن بیوت هستیم.

 3. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  حاج اقا سلام لازم به ذکر است به عنوان یک روستایی اطلاع دارم قبل از اجرای هدفمندی یارانه ها همین مبلغ یارانه ها در کشور توزیع می شد تا باعث رفاه مردم شود اما عملا نه تنها رفاه برای مردم نشد بلکه باعث فقیر تر شدن فقرا و ثروتمند شدن سرمایه دارها شده است در این شرایط بودن که دولت گذشته ان را بین مات توزیع کرد و جالب تر انکه بیش از همین مبلغ در قبوض اب برق و گاز و دیگر خدمات عمومی از مردم اخذ می شود / کجای آن بلای خانمان سوز است؟

 4. عبدالله امیرتهرانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  ظاهرا حضرت آیت الله از وضعیت غالب یارانه بگیران بی خبرند… مقام معظم رهبری فرمودند: «با هدفمندی یارانه‌ها، در واقع یک تعادلی، یک اجرای عدالتی در تقسیم و توزیع یارانه‌ها وجود پیدا کرده است. و من خبرهای موثقی از سراسر کشور دارم که حاکی از آن است که این کار در بهبود زندگی طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است. این یکی از هدفهاست، که مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است.» . بیانات در صحن جامه رضوی ۱/۱/۹۱

  • رضا :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   برادران اشتباه نشود. لطفا کل صحبت ایشان پیرامون یارانه رابخوانید صحبت ایشان پیرامون یارانه گرفتن ثروتمندان است نه کل اقشار جامعه.بروید صحبت ایشان باوزیر تعاون رابخوانید

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  فقط همین : ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

 6. منصف :
  آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 1

  خدا همه بلاها از سر کشور را بردارد !

  امام خامنه ای :

  پرداخت یارانه یکی از مصادیق عدالت اجتماعی است که سال ها ما به دنبال ان بودیم !

  ( حاج آقا حالا چرا بلا شده ؟ ! )

  • رضا :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   ایشان پرداخت یارانه به ثروتمندان جامعه را خانمان سوز می دانند به کل صحبت دقت کنید نروید فقط عنوان خبر را به تنهایی ببینید

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  هعیی
  از ماست که بر ماست

 8. حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  چرا نظرم را حذف کردید

 9. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  عکس را درست کن

 10. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 1

  ماشا الله در همه چیز صاحب نظرید

 11. mahdi :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خوبه ما هم عکس احمدی نژاد رو نصفه از چانه به پایین در خبرهامون بذاریم و بگیم یکی از استاد دانشگاه فلان رو گفت و …
  ایین چه طرز نشان دادن کینه تان نسبت به اشخاص هست که با این طور گذاشتن عکس آنها بی احترامی می کنید

 12. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  همین آقا روزی گفته بودند که یارانه حق همه مردم ایرانه.حالا نظرشون عوض شده وازیارانه به عنوان بلای خانمان سوز یاد میکنند.

 13. مهدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حضرت آیت ا… شما بهتر است قبل از اظهار نظر وبرای جلوگیری از سوء استفاده دشمنان مطالبتان را با فرمایشات مقام معظم رهبری تطبیق دهید تا خدای ناکرده بی دلیل فرمایشی نکرده باشید که مورد سوءاستفاده دشمنان اسلام واقع گردد
  مقام معظم رهبری با پاده سازی یارانه ها موافق بودند ونظرشان را در خصوص برنامه های اقتصادی نزدیکتر به آقای احمدی نژاد فرمودند نه هاشمی
  البته برخود لازم می دانم ادب نوکری اساتید معزز وآیات معظم را هرچند بر وفق مراد نباشد بنده حق جسارت به جنابعالی را به خود نداده ونخواهم داد
  وتواصو بالحق وتواصو بالصبر
  حضرت آقا یارانه قبلاً هم به صورت غیر نقدی بر روی قبوض پرداخت می شد وهرچه مصرف بالاتر بود یارانه بیشتری عاید می شد از این رو یکسان سازی شد در مرحله اول تا در مراحل بعد صحیحتر اجرا گردد و خدای نکرده حقی از کسی ضایع نگردد.

 14. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ایشون خودشونو هم سنگ رهبری میبینن و فکر میکنن که برای ایشون هم خبریه …
  حاج آقا لطف کنید روشنگری بفرمایید فسادی که به تولیت شما در شرکت قند دزفول و برشکستگی کارخانه و بیکاری اون همه کارگر بومی و فروختن باندی کارخانه و دوباره فروختنش!! رخ داد و قضیه سلطان شکر از کجا آب میخوره؟!!
  از اعضای منصف دفترتون باید پرسید …اگه موجود باشن البته!!
  یه عمرم یاد ندارم که در زمان حیات مرجعی ، مستندی از زندگی شخصیش پخش بشه و خود مرجع هم به توضیح خدمات ارزندش بپردازه….

  لطفا کاری به کار این چندرقاز یارانه ملت نداشته باشید!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: