تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۵:۳۲ کد مطلب 78092

آمریکا در ائتلاف ضدداعش به روسیه نیاز دارد

فرمانده کل ارتش آمریکا در اروپا تاکید کرد، مشارکت روسیه در کمپین ضد تروریست‌های داعش در سوریه ضروری است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، بن هاجز، فرمانده کل ارتش آمریکا در اروپا در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تاکید کرد: وزارت امور خارجه روسیه اخیرا تاکید کرده است که هدف از این حملات ارتقای سازش سیاسی برای […]

فرمانده کل ارتش آمریکا در اروپا تاکید کرد، مشارکت روسیه در کمپین ضد تروریست‌های داعش در سوریه ضروری است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بن هاجز، فرمانده کل ارتش آمریکا در اروپا در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک تاکید کرد: وزارت امور خارجه روسیه اخیرا تاکید کرده است که هدف از این حملات ارتقای سازش سیاسی برای حل درگیری پنج ساله سوریه است. هاجز روز سه‌شنبه درباره احتمال همکاری آمریکا – روسیه در سوریه گفت: نیاز داریم که روسیه بخشی از ائتلاف ضد داعش باشد؛ البته اگر آنها بخواهند چنین کاری بکنند.

این فرمانده ارشد آمریکا یکی از منتقدان مشارکت روسیه در جنگ علیه داعش در سوریه بود. وی در ادامه نسبت به تاثیر بالقوه شمار گسترده پناهجویان بر اروپا که از خشونت سوریه می‌گریزند، هشدار داد. وی افزود: این مسائل را در اروپا پیچیده می‌کند و ما همینطور شاهد افزایش میزان پناهجویان خواهیم بود.

روسیه با گذشت دو هفته از مشارکت در سوریه، بیش از ۴۰۰ حمله هوایی علیه ۳۷۰ مورد از مواضع داعش انجام داده است؛ مشارکتی که با مخالفت اروپا و آمریکا روبرو شده و برخی از آن به عنوان جنگ نیابتی واشنگتن – مسکو در سوریه یاد می‌کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: