تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۵:۳۱ کد مطلب 78094

پیکر رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین تشییع‌شد

ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و احمد مسجدجامعی عضوی شورای شهر تهران و از دوستان قدیمی رایزن فقید فرهنگی ایران در فیلیپین، از سخنرانان این مراسم بودند. ابراهیمی ترکمان در این مراسم نکاتی را در خصوص فضائل اخلاقی زنده‌یاد کیومرث امیری بیان و همچنین به نقل آخرین خاطره‌ای که از او […]

ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و احمد مسجدجامعی عضوی شورای شهر تهران و از دوستان قدیمی رایزن فقید فرهنگی ایران در فیلیپین، از سخنرانان این مراسم بودند.

ابراهیمی ترکمان در این مراسم نکاتی را در خصوص فضائل اخلاقی زنده‌یاد کیومرث امیری بیان و همچنین به نقل آخرین خاطره‌ای که از او داشت، پرداخت؛ اینکه زنده‌یاد امیری درخواست کار برای فرزند یکی از همکاران سازمان را به او (ترکمان) داشته است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سپس گفت: بجز این مورد، هیچ وقت در هیچ برهه‌ای درخواست شخصی از جانب آن مرحوم را سراغ ندارم.

در پایان این مراسم، پیکر رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین از درب شمالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شد. پیکر او قرار است در قطعه نام آوران به خاک سپرده شود.

مراسم ختم و نکوداشت یاد و خاطره زنده‌یاد امیری، از ساعت ۱۴ الی ۱۵ و سی دقیقه روز شنبه ۲۵ مهر در محل حسینه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.

دکتر کیومرث امیری، رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین، پس از ماه‌ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری، صبح روز گذشته سه‌شنبه ۲۱ مهر و پس از ماه‌ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری، در بیمارستان آراد در تهران درگذشت.

وی از کارشناسان برجسته سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بود که در سال ۱۳۳۱ در کرمانشاه متولد شد. امیری علاوه بر تألیف کتاب‌ها و مقالات متعدد در نشریات معتبر، پیش از انتصاب به عنوان رایزن فرهنگی کشورمان در فیلیپین، رئیس مرکز مطالعات فرهنگی و بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاون پژوهشی و آموزشی سازمان مدارک فرهنگی انقلاب اسلامی و قائم‌مقام و معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، بود.

دکتر امیری از مهر ماه سال ۱۳۹۳ به عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین منصوب شده بود. وی طی سال‌‌ها خدمات فرهنگی خود، به تدریس دروس مدیریت فرهنگی، برنامه‌ریزی فرهنگی، جامعه‌شناسی تاریخ کشورهای اسلامی و متون عرفانی (مثنوی مولانا، دیوان حافظ، گلشن راز شیخ محمود شبستری) پرداخت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: