تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۸ کد مطلب 78149

ایران به افغانستان گازوئیل صادرات‌می‌کند

صادرات گازوئیل مرز دوغارون خراسان رضوی به افغانستان در نیمه نخست امسال به بیش از ٩۴ میلیون لیتر رسید. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ٩۴ میلیون و ۴۵١ هزار و ٩٣۵ لیتر نفت گاز (گازوییل) از طریق شرکتهای فعال در زمینه […]

صادرات گازوئیل مرز دوغارون خراسان رضوی به افغانستان در نیمه نخست امسال به بیش از ٩۴ میلیون لیتر رسید.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ٩۴ میلیون و ۴۵١ هزار و ٩٣۵ لیتر نفت گاز (گازوییل) از طریق شرکتهای فعال در زمینه صادرات فرآورده های نفتی و تعاونی مرزنشینان به کشور همسایه ( افغانستان) صادر شده است.

محمدمهدی قرایی صادرات گازوئیل را از طریق شرکتهای صادر کننده و تعاونی مرز نشینان، فعالیت مهم و تاثیرگذار اقتصادی در کاهش قاچاق فرآورده های نفتی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: فروش گازوئیل به بخشهای یادشده و صدور آن به افغانستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی و هم مرز بودن آن با افغانستان، علاوه بر کاهش قاچاق این فرآورده نفتی به اقتصاد و معیشت خانوارهای ساکن در این منطقه نیز کمک کرده است.

به گفته وی، مقدار صادرات گازوئیل از مرز دوغارون در پنج ماه نخست امسال ۵٧ میلیون و ٣۴١ هزار و ۵۴١ لیتر بوده است.

مقایسه آماری نشان می دهد در شهریورماه امسال مقدار گازوئیل صادر شده از مرز دوغارون نسبت به ماه قبل از آن (مردادماه) ٣٧ میلیون و ١١٠ هزار و ٣٩۴ لیتر افزایش داشته است.

قرایی پیشتر درباره صدور گازوئیل از مرز دوغارون گفته بود: صادرات این فرآورده نفتی به وسیله تعاونی مرزنشینان و ١۵ شرکت معرفی شده از طرف امور بین الملل شرکت ملی پخش انجام می شود.

صادرات فرآورده های نفتی و افزایش آن از مهمترین اهداف راهبردی به شمارمی آید که به عنوان یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تکلیف شده است.

شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی از مهمترین مناطق ٣٧ گانه شرکت ملی پخش است و برای دریافت فرآورده های نفتی (بنزین معمولی و یورو ۴، نفت سفید، نفت گاز معمولی و یورو ۴، همچنین سوخت مورد نیاز هواپیما، از امکانات مختلفی مانند خط لوله ٢٠ اینچ تهران – مشهد بهره می برد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: