تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۰ کد مطلب 78158

سردار جوانی: توان دفاعی ما به قطعنامه ۲۲۳۱ متعهد نیست

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سردار یدالله جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گفتگو با «نسیم» در واکنش به اظهارات سخنگوی کاخ سفید در خصوص آزمایش موشکی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته با وجود محدودیت‌های اعلام شده سیاست‌های دفاعی خود را به شکلی آشکار اعلام کرده است. وی ادامه […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سردار یدالله جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گفتگو با «نسیم» در واکنش به اظهارات سخنگوی کاخ سفید در خصوص آزمایش موشکی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های گذشته با وجود محدودیت‌های اعلام شده سیاست‌های دفاعی خود را به شکلی آشکار اعلام کرده است.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است نظام ما خود را متعهد به تعهدنامه‌های غیرقانونی نمی‌کند، در این قطع‌نامه جدید ۲۲۳۱ محدودیت‌هایی مطرح شده اما جمهوری اسلامی در حوزه توان نظامی خود را متعهد به این قردادهای غیرقانونی نمی‌داند چرا که این معاهده‌ها  قراردادها مبنایی ندارد.

مشاور نماینده وی فقیه در سپاه با تأکید براینکه کسانی که این قطع‌نامه ها را تنظیم کرده اند دشمنی دیرینه با ما دارند گفت: جمهوری اسلامی زمانی که تهدیدات متعددی از سوی دشمن دارد ،طبیعی است که سیاست دفاعی به گونه‌ای تنظیم شده باشد که هر روز افزایش آزمایش سلاح‌های گوناگون را در راستای تقویت بنیه نظامی خود داشته باشد.

جوانی تصریح کرد: سیاست های ما سالهاست که بر این منوال است و اساس آن تغییری نخواهد کرد و آنهایی که بر این باورند که با اینگونه تهدیدات و فضاسازی‌ها سیاست های نظامی ما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت سخت در اشتباهند.

وی با بیان اینکه در داخل کشور و نظام همه مسولین و مردم و .. با یکدیگر اتفاق نظر دارند افزود: همه باید تلاش کنند و سیاست دفاعی نظام را ارتقا بخشند، در مفاد قطعنامه های جدید برنامه موشکی ما را با محدودیت مواجه کرده‌اند، اما باید بدانند برنامه موشکی جمهوری اسلامی محدودیت بردار نیست.

سردار جوانی اظهار داشت: برنامه موشکی ایران در راستای قدرت بازدارندگی است و در همین راستا باید این توان نظامی افزایش یابد.

معاون سیاسی اسبق سپاه با اشاره به صدور قطع نامه جدید علیه برنامه های نظامی ایران گفت: بعد از آن قطعنامه ، ایران رسمأ اعلام کرد که از نظر جمهوری اسلامی برجام و قطعنامه دو مقوله جداگانه هستند و این بران معنا نیست که ایران این قطعنامه را به عنوان توافق قبول داشته باشد و آزمایش موشکی ما نقض آن محسوب شود.

وی افزود: هیچ کشوری نمی‌پذیرد که توان ننظامی خود را معامله کند و تحت تأثیر چند قردت قرار دهد ان هم قدرت هایی که از سویی دیگر ما را تهدید به عملیات نظامی می‌کند.

جوانی خاطر نشان کرد: آزمایش این موشک ها و حتی شکایت کاخ سفید به سازمان ملل به حال ما  و در روند ارتقا توان موشکی ما تأثیری نخواهد داشت، در واقع توافقی در خصوص نیست که ایران آن را نقض کرده باشد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تأکید بر اینکه در این اظهارات آمریکا مبنی بر نقض مهاعده ۲۲۳۱ منطقی وجود ندارد گفت: آنها از سویی ما را تهدید به گزینه نظامی می‌کنند و از سویی دیگر میخواهند که ما توان نظامی خود را محدود کنیم، جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های خود را در حوزه نظامی و ارتقا دستاوردهای آن تغییر نخواهد داد.

وی همچنین افزود: همه تلاش ما تأمین امنیت و حفظ استقلال نظام، کشور و مردم است و قطعهأ فقط این نکته برای ما اولویت خواهد داشت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: