تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۹:۳۶ کد مطلب 78165

پاسخ سخنگوی وزارت امور خارجه به وزیر خارجه سعودی

سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در یمن را تکراری و مردود توصیف کرد. به گزارش مشرق، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در یمن را  تکراری و مردود خواند و افزود: کشوری که خود قریب به هفت ماه است مردم […]

سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در یمن را تکراری و مردود توصیف کرد.

به گزارش مشرق، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات وزیر خارجه عربستان مبنی بر دخالت ایران در یمن را  تکراری و مردود خواند و افزود: کشوری که خود قریب به هفت ماه است مردم و زیرساخت های کشور مسلمان یمن را آماج حملات هوایی و زمینی خود قرار داده و هزاران نفر از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان این کشور را به خاک و خون کشیده  در جایگاهی نیست که از دخالت کشور دیگر صحبت کند و لازم است با در نظر گرفتن واقعیات اظهار نظر کنند.

افخم اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات و بحران های منطقه اعم از سوریه، یمن و بحرین رفتاری مسئولانه داشته و همواره راهکار سیاسی را بهترین گزینه برای حل و فصل مشکلات بوجود آمده دانسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خارجه اضافه کرد: عربستان سعودی نظامی گری را  که نتیجه ای جز کشته شدن مردم بیگناه در بر ندارد, انتخاب کرده و  امیدواریم هر چه سریع تر وبرای توقف کشته شدن مردم بیگناه, این رویکرد را تغییر داده و در کنار  راهکارهای سیاسی برای دستیابی به ثبات و آرامش در منطقه بایستد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: