تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۱۹:۳۴ کد مطلب 78167

ابهام در دو شغله بودن سرپرست آکادمی ملی المپیک

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: باقرزاده، سرپرست جدید آکادمی ملی المپیک سیاست‌های هیات اجرایی کمیته را دنبال می‌کند. به گزارش مشرق، شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به نکاتی اشاره کرد که در زیر می‌خوانید. هفته گذشته نشست مشترک کمیته و وزارت ورزش برگزار شد چه برنامه‌هایی در حوزه حضوری موفق در المپیک در دستور […]

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: باقرزاده، سرپرست جدید آکادمی ملی المپیک سیاست‌های هیات اجرایی کمیته را دنبال می‌کند.

به گزارش مشرق، شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به نکاتی اشاره کرد که در زیر می‌خوانید.

هفته گذشته نشست مشترک کمیته و وزارت ورزش برگزار شد چه برنامه‌هایی در حوزه حضوری موفق در المپیک در دستور کار قرار گرفت؟
سیاست‌گذاری‌های کلان برای پیشبرد امور رشته‌های ورزشی المپیکی به منظور کسب سهمیه و دستیابی به مدال در ریو در دستور کار قرار گرفت و این جلسات مشترک تا المپیک هم ادامه خواهد داشت. در این نشست قرار شد یک مکانیسم نظارتی بیشتری در فدراسیون‌ها در نظر گرفته شود. به علاوه نظارت بر امر تغذیه ورزشکاران قرار است توسط گروهی که وزارت ورزش مشخص می‌کند، پیگیری شود.

اکثر فدراسیون‌ها با مشکل مالی روبه‌رو هستند. کمیته ملی المپیک در این بخش چه حمایتی از فدراسیون‌ها خواهد داشت؟
تا سقف ۴۰ درصد از بودجه خود را دریافت کردیم و متوسط واریزی‌ها به فدراسیون‌ها ۴۰ درصد است. پیگیری مستمر برای دریافت بودجه و اختصاص آن به فدراسیون‌ها ادامه دارد و به محض دریافت بودجه مرحله بعدی واریزی به فدراسیون‌ها را انجام می‌دهیم.

در خصوص نحوه انتخاب باقرزاده به عنوان سرپرست آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک و روند این این انتخاب توضیح دهید؟
تجربه و تخصص وی  در حوزه‌های مختلف ورزش کشور و حضور ایشان در هیات اجرایی و آشنایی به نیازهای  فدراسیون‌ها و دارا بودن شخصیت دانشگاهی و اجرایی مهم‌ترین عاملی بود که وی برای حضور در آکادمی ملی المپیک انتخاب شد. همچنین قرار شد باقرزاده بر امر تست‌های آمادگی جسمانی توجه ویژه داشته باشند و فدراسیون‌ها متعد به انجام این تست‌ها قبل از اعزام ورزشکاران باشند. ما خواستیم تا این مفهوم در ورزش جا بیفتد و البته خودش هم بر این موضوع تاکید دارد.

آیا اعضای هیات اجرایی با دوشغله بودن وی مشکلی نداشتند؟
وی به عنوان سرپرست عهده‌دار مسئولیت شده و فعلا از نظر مقررات، کار وی در آکادمی شغل مستقل محسوب نمی‌‌شود.

 چرا برای آکادمی ملی المپیک سرپرست انتخاب شد؟ با انتخاب باقرزاده شرایط نسبت به گذشته چه تفاوتی کرد؟

با توجه به حجم کارهای اجرایی بنده بخصوص با نزدیک‌‎تر شدن به المپیک ریو لازم بود که مدیر جدیدی به مجموعه اضافه شود. وی مانند بنده سیاست‌های هیات اجرایی را دنبال می‌کند و وقت بیشتری را برای انجام فعالیت‌ها اختصاص می‌دهد که به نفع فدراسیون‌هاست.

در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال امید و نشست‌هایی که با مسئولین فدراسیون فوتبال داشتید توضیح دهید؟
 با جناب آقای کاشانی به عنوان مسئول و سرپرست تیم امید در تماس هستیم و قطعا در صورت نیاز عزیزان در فدراسیون فوتبال در خدمت‌شان هستیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: