تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ - ۲۱:۲۴ کد مطلب 78177

شورای‌نگهبان قالب صندوق‌های‌الکترونیک را تأیید کرد

عضو حقوقدان شورای نگهبان از تأیید قالب و شکل صندوق‌های الکترونیک در این شورا خبر داد. به گزارش مشرق، سیامک ره‌پیک عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان قالب و شکل صندوق‌های الکترونیک را تأیید کرد. وی در این زمینه گفت: در نشست امروز شورای نگهبان درباره صندوق‌های الکترونیک بحث و مقرر شد مراحل […]

عضو حقوقدان شورای نگهبان از تأیید قالب و شکل صندوق‌های الکترونیک در این شورا خبر داد.

به گزارش مشرق، سیامک ره‌پیک عضو حقوقدان شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان قالب و شکل صندوق‌های الکترونیک را تأیید کرد.

وی در این زمینه گفت: در نشست امروز شورای نگهبان درباره صندوق‌های الکترونیک بحث و مقرر شد مراحل بعدی تکمیل این صندوق‌ها اعم از سخت‌افزار، نرم‌افزار و ملاحظات امنیتی را طی کند و وزارت کشور پس از تکمیل این مراحل، برای اعلام‌نظر به شورای نگهبان ارسال کند؛ همچنین بایستی مشکلات و ابهامات قانونی برگزاری انتخابات الکترونیکی نیز برطرف شود.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان بر همین اساس یادآور شد: شورای نگهبان در این جلسه از وزارت کشور خواست که پیشنهاداتش درباره نحوه و میزان استفاده از این صندوق‌های الکترونیک در حوزه‌های انتخابیه را با توجه به امکانات مالی، نیروی انسانی و شرایط مختلف به شورای نگهبان ارائه دهد تا شورا نظرش را در این زمینه اعلام کند.

سیامک ره‌پیک در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه، تصمیمی درباره حوزه‌های انتخابیه‌ای که قرار است انتخابات در آنجا به صورت الکترونیک برگزار شود، تعداد این حوزه‌ها و شعب گرفته نشد تا وزارت کشور پیشنهاداتش را در این باره به شورای نگهبان اعلام کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: