تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ - ۰۲:۵۳ کد مطلب 78230

لاریجانی: نگاه بنده به برجام خوشبینانه است/مجلس با چشم باز برجام را تصویب کرد

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در جلسه شورای اداری گیلان در محل استانداری این استان با تأکید بر بهره‌وری درست از امکانات اظهار کرد: کشورهایی که از مدیریت درست برخوردار هستند از منابع به نحو مطلوب استفاده کردند و کشورهایی که حاشیه دارند نمی‌توانند از منابع به خوبی استفاده کنند. وی افزود: سند چشم‌اندازی در […]

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در جلسه شورای اداری گیلان در محل استانداری این استان با تأکید بر بهره‌وری درست از امکانات اظهار کرد: کشورهایی که از مدیریت درست برخوردار هستند از منابع به نحو مطلوب استفاده کردند و کشورهایی که حاشیه دارند نمی‌توانند از منابع به خوبی استفاده کنند.

وی افزود: سند چشم‌اندازی در کشور داریم که به تأیید مقام معظم رهبری رسیده و سیاست‌های کلی ابلاغ شده و نیازمند کارهای اجرایی برای رسیدن به جایگاه خود است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران تصریح کرد: در مسئله هسته‌ای ۱۲ سال شیطنت و زورگویی کردند و امروز با تدبیر مقام معظم رهبری و با تدبیری که انجام دادند این موضوع به سرانجام رسید و در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده است.

وی ادامه داد: اقتصاد درونی و تکنولوژی را در برجام دنبال کردیم و به دنبال رشد دانش هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای هستیم و نگاه بنده به برجام خوشبینانه است.

لاریجانی با بیان اینکه نظام تصمیم داهیانه درباره برجام گرفته است، افزود: با علم به اینکه کجا لازم است اقدام کرده و کجا «تلورانس» (نوعی نرمش و تغییر تاکتیک) داشته باشیم سند برجام را تصویب کردیم.

وی با تصریح بر اینکه نظام با چشم باز برجام را انتخاب کرد، گفت: این امر به معنای آن نیست که اگر دیگران شیطنت کردند چشم خود را ببندیم، مشکل کشور مدیریت اداری بوروکراتیک سخت و عدم استفاده صحیح از منابع است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرفتار کمی سو‌ءمدیریت در کشور شدیم، اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت کشور باید اقتصاد پویا و پر تحرک باشد.

وی با اشاره به اینکه باید فهم مشترکی در کشور داشته باشیم و همه از این زمان استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: استفاده از فاینانس یکی از پیشنهادها برای اجرای پروژه راه‌آهن است و با اعتبارات کم سالانه اتمام این پروژه ۱۰۰ سال طول می‌کشد.

لاریجانی با اشاره به اینکه ورود سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند در کشور آبادانی ایجاد کند، یادآور شد: گیلان با توجه به محدودیت اراضی و رشد جمعیت کشور با کشاورزی تنها نمی‌تواند مشکل معیشتی مردم منطقه را برطرف کند.

وی متذکر شد: ۸۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نزد مردم است و باید از سرمایه‌های بخش خصوصی استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فضای کشور وارد عرصه جدید احیای خیزها و جهش‌ها می‌شود، گفت: استفاده از صنعت و گردشگری در ایجاد اشتغال گیلان مهم است و اگر می‌خواهیم در گیلان بیکاری نداشته باشیم تنها با کشاورزی تحقق پیدا نمی‌کند.

وی اضافه کرد: البته کشاورزی از موضوع‌های مهم است و تجهیز و یکپارچه‌سازی اراضی در برنامه ششم توسعه کشور باید مد نظر باشد.

لاریجانی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی شده در کشور داریم، یادآور شد: ۲۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور است و اینها با همدیگر همخوانی ندارد.

وی، شناخت مناسب از شرایط، گام برداشتن با امیدواری، برنامه‌محوری و بهره‌گیری همه‌جانبه از توان بخش‌خصوصی را چهار شرط مهم برای توسعه‌ و رونق اقتصادی گیلان عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید انگیزه‌ لازم را در واگذاری‌ها برای بخش‌خصوصی ایجاد کند، تأکید کرد: مجلس در قانون بودجه به دولت اجازه داده تا طرح‌های عمرانی خود را به بخش‌خصوصی واگذار کند.

وی، مهم‌ترین اولویت کنونی کشور را داشتن وضعیت اقتصادی پویا و پرتحرک برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز دانست.

لاریجانی با بیان اینکه با لغو تحریم‌ها فضای جدیدی در بخش اقتصادی به وجود می‌آید، متذکر شد: با شرایط جدید و ورود سرمایه گذاری‌های خارجی طرح‌های عمرانی مانند راه‌آهن در زمان کوتاه‌تری به بهره‌برداری می‌رسد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: