تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ - ۰۴:۱۵ کد مطلب 78252

ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید

استاندار مازندران گفت: در سال‌های قبل ۳۰۰ تن خاویار در دریای خزر تولید می‌شد که امروزه به صفر درصد رسیده است و عامل آن کشورهایی هستند که نفت تولید می‌کنند و باید پاسخگو باشند. به گزارش مشرق، ربیع فلاح شامګاه چهارشنبه در مراسم هجدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر گفت: دانشگاه‌ها باید به […]

استاندار مازندران گفت: در سال‌های قبل ۳۰۰ تن خاویار در دریای خزر تولید می‌شد که امروزه به صفر درصد رسیده است و عامل آن کشورهایی هستند که نفت تولید می‌کنند و باید پاسخگو باشند.

به گزارش مشرق، ربیع فلاح شامګاه چهارشنبه در مراسم هجدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر گفت: دانشگاه‌ها باید به تحقیقات کاربردی روی‌آورند و ایده‌ها را به محصول و کسب‌وکار تبدیل کنند و به حل مشکلات محلی و منطقه‌ای بپردازند و کارآفرین باشند.

استاندار مازندران افزود: با توجه به ارائه گزارش متوجه می‌شویم که با یک سری از چالش‌های منطقه‌ای روبرو هستیم که دانشگاه‌ها نقش تأثیرگذاری در حل آن دارند.

وی تأکید کرد: دریای مازندران به‌عنوان دریای صلح و آرام بوده که مردمان پنج کشور حاشیه در کمال آرامش در کنار زندگی می‌کنند ولی متأسفانه با توجه به داشته‌هایی که از قبل داشتیم ذخایر ما رو به انقراض است و نسبت به سالهای گذشته اصلاً قابل‌مقایسه نیست و ما باید پاسخگوی نسل‌های آینده باشیم.

استاندار مازندران گفت: در این اجلاس برنامه‌ای مدون شود که رشد و توسعه و بالندگی را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد ما انتظار داریم که دانشگاه‌ها به مسائلی از قبیل نقش توریست، صنعت کشتی‌سازی و نیازهای اقتصادی و … توجه کنند و ما بتوانیم با پارکهای علم و فناوری یک همایش داشته باشیم تا بتوانیم این مسئله را درآن بحث و بررسی کنیم و استانداران نیز به‌عنوان نقش حمایتی می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی را به کمک بخش‌های خصوصی حل کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: