تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۵ کد مطلب 78434

نیروهای نخبه کوبایی به سوریه اعزام شدند

مرکز مطالعات کوبا-آمریکا در دانشگاه میامی از اعزام نیروهای نخبه کوبایی به سوریه برای آموزش نیروهای سوری خبر داده‌ است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از این مرکز گزارش داد این نیروها به فرمان ژنرال لوبولدو کینترا فرایس فرمانده نیروهای مسلح کوبا راهی سوریه شده‌اند.  این شبکه همچنین به نقل […]

مرکز مطالعات کوبا-آمریکا در دانشگاه میامی از اعزام نیروهای نخبه کوبایی به سوریه برای آموزش نیروهای سوری خبر داده‌ است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از این مرکز گزارش داد این نیروها به فرمان ژنرال لوبولدو کینترا فرایس فرمانده نیروهای مسلح کوبا راهی سوریه شده‌اند.

 این شبکه همچنین به نقل از یکی از مقامات بلندپایه اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد این نیروها با هواپیماهای روسی به سوریه اعزام شده‌اند.

 به گزارش پرس تی وی، فاکس نیوز همچنین گزارش داد جیم سوچلیکی مدیر مرکز مطالعات کوبا- آمریکا از توانمندی این نیروها در استفاده از تانک‌های روسی به دلیل برخورداری کوبا از حمایت‌های نظامی روسیه در سال‌های گذشته خبر داده است.

 گفتنی است سوریه از مارس ۲۰۱۱  تا کنون صحنه درگیری‌های خونین است. در این درگیری‌ها تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر بی خانمان شده‌اند.

در همین راستا، روسیه از ۸ مهر به درخواست دولت دمشق مواضع «گروه‌های تروریستی» از جمله گروه تکفیری داعش را در سوریه بمباران می‌کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: