تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ - ۰۳:۲۴ کد مطلب 78494

حداد: طراحی جدی آمریکایی‌ها برای نفوذ

به گزارش ۵۹۸ ، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در همایش گفتمان عزت و پیشرفت اظهار داشت: ما می‌توانیم بر اساس سخنان مقام معظم رهبری بگوییم که امروز موضوع نفوذ آمریکا در ایران باید در دستور کار همه باشد. وی بر همین اساس مسئله مهم در این برهه از […]

به گزارش ۵۹۸ ، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در همایش گفتمان عزت و پیشرفت اظهار داشت: ما می‌توانیم بر اساس سخنان مقام معظم رهبری بگوییم که امروز موضوع نفوذ آمریکا در ایران باید در دستور کار همه باشد.

وی بر همین اساس مسئله مهم در این برهه از زمان را از نظر مقام معظم رهبری موضوع نفوذ اعلام کرد و افزود: آمریکایی‌ها طراحی جدی کرده‌اند که در ایران نفوذ داشته باشند، از این رو نگرانی این است که مبادا در داخل کشور در درون دستگاه نظام کسانی باشند که دانسته و یا ندانسته راه نفوذ را باز کنند و در واقع عده‌ای در را باز کرده و فرش قرمز پهن کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تأکید بر اینکه طی ۳۷ سال گذشته رابطه نداشتن ایران با آمریکا بر کسی پوشیده نیست، یادآور شد: در اوایل انقلاب دیدیم که چه اتفاقاتی افتاد و آنها تحریم‌ها را شروع کردند و سپس قطع ارتباط شد که امام در این راستا فرمودند: ما دست نیاز به‌سوی کسی دراز نمی‌کنیم و در واقع رابطه ایران و آمریکا همچون رابطه گرگ و میش است.

حداد عادل در عین حال به جمله معروف امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) با ذکر چنین مواضعی به این ملت عزت داد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قدری دورتر از برجام را می‌بینند، گفت: در واقع تشخیص ایشان این است که آمریکایی‌ها خیالات دیگری برای آینده انقلاب دارند، از این رو ایشان همه را به آینده‌نگری دعوت می‌کنند و صحبت‌های اخیر مهم ایشان نیز شایسته توجه است و بصیرتی که رهبر انقلاب از آن صحبت می‌کنند مصداقش در اینجا است که ما فکر کنیم آمریکایی‌ها چه خوابی برای آینده در ایران دیده‌اند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس بر همین اساس تأکید کرد: آمریکایی‌ها برای نفوذ در ایران به‌اندازه کافی انگیزه و دلیل دارند؛ آنها پیش از انقلاب در ایران تصمیم‌گیرنده اصلی بودند و یک زمانی در هتل‌های تهران هیچ‌ جای خالی نبود چرا که شرکت‌های آمریکایی برای عقد قرارداد هجوم آورده بودند و در واقع به‌گونه‌ای بود که وقتی آمریکا با چین رابطه نداشت ایران هم نداشت و زمانی که این ارتباط برقرار شد ایران در چین سفارتخانه زد.

حداد عادل در ادامه این سخنان تصریح کرد: یک کشور نفت‌خیز بزرگ در خاورمیانه در چنین موقعیت حساسی در دست آمریکایی‌ها بود اما از دست آنها گرفته شده و خطر فقط این نبود بلکه خطر اصلی این بود که این شیوه عمل برای سایر کشورها الگو شود کما اینکه شده است.

وی درباره اینکه آمریکایی‌ها با بهار اسلامی چه کردند، گفت: هنوز منطقه در تلاطم و آشوب است و معلوم نیست در آینده چه شود این که همه این کشورها از انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند، از این رو آمریکا مسئله نفوذ برایش بسیار مهم بوده و حال که از در بیرون شده‌اند می‌خواهند از پنجره وارد شوند، حال باید دید این پنجره کدام است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه سخنان خود به موضوع استحاله و دگرگون شدن سرنوشت بسیاری از انقلاب‌ها اشاره کرد و افزود: انقلاب الجزایر یکی از انقلاب‌هایی بود که با یک میلیون شهید به پیروزی رسید اما امروز می‌بینیم که قهرمانان انقلاب الجزایر کجا هستند؛ نمونه بارز دیگر انقلاب مارکسیستی و کمونیستی شوروی بود از این رو باید بسیار مراقب و نگران باشیم.

حداد عادل با بیان اینکه در این ایام اخیر آمریکایی‌ها علاقه خود را به تغییر تدریجی در ایران به‌صراحت اعلام کردند، گفت: خود اوباما در دفاع از این مذاکرات و نتایج حاصل از آن گفته: “ما قصدمان تغییر تدریجی در ایران است” و این یعنی آنها انواع راه‌ها را از روز اول انقلاب آزموده‌اند.

وی با ابراز “ما در ۳۷ سال گذشته شاهد انواع تحریم‌ها توسط آمریکا بوده‌ایم” گفت: وقتی آنها قطع رابطه کردند ما دست نیاز به‌سوی آنها دراز نکرده‌ایم و هیچ اعتنایی هم نداشته‌ایم و در واقع این ملت ایران بود که آمریکا را تحریم کرد و آن را ادامه داد، مهم این است که ما بدانیم آمریکایی‌ها به‌بهانه رفع تحریم مربوط به هسته‌ای می‌خواهند این تحریم بزرگ ۳۷ساله انقلاب را از خود بردارند یعنی به‌دنبال رفع تحریم‌های خود علیه ما نیستند بلکه تحریمی را که انقلاب علیه آنها کرده، می‌خواهند بردارند و اینجاست که رهبر انقلاب نگران است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس بر همین اساس یادآور شد: مقام معظم رهبری می‌گویند مهمتر از برجام مسئله پسابرجام است و اینکه ما نباید دچار دودستگی شویم و اگر کشور را دو دسته کنند راه برای نفوذ آنها باز خواهد شد.

حداد عادل با تأکید بر دو کلمه عزت و پیشرفت گفت: عزت مهمتر از پیشرفت است و ما پیشرفتی را که مقدمه‌اش عزت نباشد، نمی‌خواهیم؛ آمریکایی‌ها هرجا باشند عزت را از ملت‌ها می‌‌گیرند و در هر جامعه‌ای که وارد شده‌اند آنجا را به فساد کشیده‌اند.

وی با اظهار اینکه در قضیه مذاکرات هسته‌ای هر دو طرف ایران و آمریکا علاقه داشتند که به نتیجه برسند، گفت: در این موضوع شکی نیست و اگر چنین نبود ما هم وارد نمی‌شدیم چرا که می‌خواستیم در چارچوب منطق و اینکه قصد ساخت بمب اتم نداریم مذاکره کرده و تحریم‌های ظالمانه برداشته شود، ولی آیا آمریکا هم این انگیزه را داشت؟ آمریکایی‌ها می‌خواهند از این مذاکرات برای برگشت به ایران استفاده کنند همان‌گونه که خود اوباما از تغییر تدریجی در ایران می‌گوید اما ما باید بتوانیم یک نرمش قهرمانانه در این میان داشته باشیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در عین حال به سه نفوذی که آمریکا به‌دنبال آن است اشاره و تصریح کرد: نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی که آمریکا به‌دنبال آن است و در این میان نفوذ فرهنگی گسترده‌ترین شکل نفوذ است.

حداد عادل با تأکید بر اینکه آنها ۱۷۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان راه‌اندازی کرده‌اند، گفت: در واقع آب آلوده را وارد دریای ملت ایران می‌کنند و این یکی از اجرای طراحی شده نفوذ فرهنگی است.

وی با این تذکر که “باید در دوران پساتحریم هوشمند باشیم” افزود: هرچند باید بدانیم که راه حل نهایی درازمدت رهایی ما از توطئه‌های اقتصادی آمریکا، اروپا و غرب اقتصاد مقاومتی است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخش پایانی سخنان خود با توجه به تشییع باشکوه پیکر شهید سردار همدانی گفت: این مردم اجازه نخواهند داد پای آمریکا که قاتل این شهید بوده به ایران باز شود.

حداد عادل در پایان خاطرنشان کرد: باید گوهر عزت و انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و مقام معظم رهبری انتظارشان از ما این است که هرکدام به‌عنوان یک چراغ بوده و اطراف خود را روشن کنیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: