تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۴ کد مطلب 78504

تولید پهپاد نامرئی توسط دارپا +عکس

محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) پس از سال‌ها مطالعه بر روی پوشش‌های الکترونیکی نامرئی شونده به دنبال تولید اولین نمونه از پهپاد‌های نامرئی هستند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محققان دارپا با تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای […]

محققان آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) پس از سال‌ها مطالعه بر روی پوشش‌های الکترونیکی نامرئی شونده به دنبال تولید اولین نمونه از پهپاد‌های نامرئی هستند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محققان دارپا با تحقیق بر روی پروژه تولید پهپادهای غیرقابل بازیافت قابل کنترل (ICARUS)، به دنبال ساخت پهپادهایی هستند که قادر به حمل تجهیزات نیروهای نظامی و انجام عملیات نجات بوده و پس از زمان تعیین شده، نامرئی شود.
تولید پهپاد نامرئی توسط دارپا

هدف از این پروژه، ساخت پهپادی منحصر به‌فرد است که چهار ساعت پس از ارسال محموله یا ۳۰ دقیقه پیش از روشن شدن هوا از نظر غایب شود. این پهپاد باید قادر به حمل محموله ۱٫۳۶ کیلوگرمی تا ارتفاع تقریبی ۱۰ متری به سمت هدف از پیش ‌تعیین شده باشد.

همچنین نسل جدید پهپادهای نامرئی دارپا باید پس از رهاسازی از ارتفاع ۱۰ هزار و ۶۶۸ متری برای حداقل ۱۴۴ کیلومتر پرواز مستقیم داشته باشند و پهنای بال آنها بیشتر از سه متر نباشد.

مرکز مطالعاتی دارپا برای رسیدن به این هدف جاه‌طلبانه حدود هشت میلیون دلار سرمایه‌ اختصاص داده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: