تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۴ کد مطلب 78564

انتقاد رسایی از وزارت امور خارجه

نماینده تهران در مجلس با تأکید بر اینکه وزارت خارجه برای آزادی «جیسون رضاییان» بیشتر مذاکره کرد تا آزادی معلمان ایرانی در امارات، گفت: مدت‌هاست به دلیل سیاست‌های خارجی نادرست این دولت، شاهد چنین توهین‌هایی به عزت ملت ایران هستیم.

به گزارش میدان۷۲ حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیپلماسی منفعلانه وزارت امور خارجه در قبال بازداشت معلمان ایرانی در امارات، اظهار داشت: بعید می‌دانم آنقدر که وزارت خارجه به خاطر آزادی «جیسون رضاییان» مذاکره کرد و پیغام برد و پیغام آورد، برای آزادی معلمان ایرانی بازداشت‌شده در امارات کاری کرده باشد.

وی افزود: البته مسئولان وزارت امور خارجه اعلام می‌کنند که این تخلف از جانب خود معلمان بوده است و آنها تخلف کردند که به شهر «العین» امارات رفتند اما مسئولان وزارت آموزش و پرورش این اظهارات وزارت امور خارجه را رد می‌کنند و می‌گویند معلمان مجوز حضور در «العین» امارات را داشتند.

رسایی بر همین اساس یادآور شد: اینگونه تناقض‌گویی‌ها در دولت موجب می‌شود کشورهای بیگانه از چنین شکاف‌هایی سوءاستفاده کنند و تنها چیزی که در این میان از بین می‌رود عزت و هویت ایرانیان است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه مدت‌هاست به دلیل سیاست‌های خارجی نادرست این دولت، شاهد چنین توهین‌هایی به ملت ایران هستیم و این موضوع بیشتر به مشکل درونی کشور ما برمی‌گردد تا قدرت طرف مقابل.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: