تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۲ کد مطلب 78688

بذرپاش:زمان پخش صحبت‌های روحانی خندوانه تماشا می‌کردم!

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به آماری که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است ۳/۵ میلیارد دلار آنهم هر زمان به ایران بیاید میزان پول بلوکه شده کشورمان است.

به گزارش میدان۷۲ مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص اظهارات رئیس جمهور در خصوص نامه ۴ وزیر به وی با بیان این مطلب که من صحبت های رئیس جمهور را ندیده ام و گوش نکرده ام چرا که در زمان پخش صحبت های روحانی داشتم خندوانه تماشا می‌کردم، گفت: در خصوص پول های بولکه شده ما از ۱۸۰ ، ۱۲۰ ، ۹۳، ۶۷، ۳۸، ۲۹ میلیارد دلار شنیده ایم که طبق آماری که رئیس بانک مرکزی اعلام کرده تنها ۲۹ میلیارد دلار بود که آن نیز تفکیک شده است.

 

وی گفت:طبق گفته مسئولان بانک مرکزی از این ۲۹ میلیارد دلار پول بلوکه شده ۲۳ میلیارد آن هزینه شده هزینه شدن به این معنا است که دلار به کشور ایران نیامده است و خلق پول در کشور شده و تحویل خزانه و خرج شده است و از این پول بلوکه شده ای که بانک مرکزی از آن صحبت به میان می آورد ۶ میلیارد باقی می ماند باید ۱۴/۵درصد آن به نفت اختصاص یابد و ۳۰ درصد به صندوق توسعه ملی داده خواهد شد و با توجه به آماری که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است ۵/۳ میلیارد دلار آن هم هر زمان به ایران بیاید میزان پول بلوکه شده کشورمان است.

 

بذر پاش بیان کرد: تمام پول بلوکه شده ای که باید به ریال تبدیل و به خزانه واریز شود همین ۳/۵ میلیارد دلار است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور درست فرموده اند چرا که افزایش نقدینگی کشورمان و رسیدن به مرز ۸۵۰ هزار میلیارد تومان و طی دو سال گذشته ۳۵۰هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور افزایش یافته و بالا رفتن نقدینگی هیچ راهی ندارد مگر با خلق پول و این خلق پول می باشد که نقدینگی را افزایش داده است.

 

نماینده مردم تهران با تأکید بر این مطلب که ازسوی دولت روحانی بر رشد نقدینگی در دولت احمدی نژاد خرده گرفته می‌شد گفت: در دولت قبل نقدینگی بالا بود به نزدیک ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بود ولی این رشد در طی ۸سال به وقوع پیوسته بود و این را نباید از یاد ببریم که در دوره احمدی نژاد پروژه های مسکن مهر و دیگر پروژه ها مطرح بود اما در دولت روحانی در طی ۲ سال ۳۵۰ هزار میلیارد تومان رشد نقدینگی داشته ایم و این رشد در سال‌های آینده ممکن است اثرات بدی در جامعه بگذارد.

 

وی در ادامه بیان کرد: آقای روحانی در گزارش ویژه خبری گفتند که ۷۵۰۰ میلیارد تومان ترزیق فوری به مجموعه ها که این تصمیم، تصمیم خوبی است اما ای کاش این اقدام از اول سال انجام می شد و با برجام همزمان شدن این اقدام از آنجایی که نه تحریمی هنوز لغو نشده ممکن است شائبه هایی پیش بیاید.

 

بذر پاش در خصوص ضابطه مند کردن بانک ها نیز گفت: من این موضوع را از روحانی شنیدم  و این اقدام، اقدام مناسبی است و اگر بتوانند از ذخیره بانک ها در بانک مرکزی کسر و قدرت وام دهی و تسهیلات دهی بانک ها را افزایش دهند که اگر بتوانند بدرستی اجرا کنند تصمیم خوب و مناسبی است.

 

بذرپاش گفت: مقام معظم رهبری نیز در این خصوص تأکید فرموده اند که باید مسئولان در بین مردم و جامعه حضور داشته باشند اما برخی در دولت اصرار دارند دولت را محبوس کنند و می گویند در اتاق های خود بنشینید و تصمیم گیری کنید اما تصمیم گیری کارشناسی این است که کارشناسان و مسئولان در میان مردم حضور پیدا کنند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به سفرهای استانی هیئت دولت، بیان کرد: سفرهای استانی کار مناسبی است و امیدوارم این سفرها کلیشه ای نباشد و سفرها را موکول به یک روز و یا دو روز معطوف نشود و سرکشی به مناطق استان ها نیز کلیشه ای نباشد تا از نظرات نخبگان و کارشناسان سطح شهرها و استان ها استفاده شود.

خبرگزاری دانشجو

 

  1. کسری :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    او که رفت وسفر های استانی یادگاراوست ورهبری عزیز تاییدکردند از جنس مردم وعاشق مردم بود هرکجاهست خدایا بسلامت دارش اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر …..

  2. سایپا :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    تااسفندتحملت می کنیم.بعدهم بذرپاش بای بای

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: