تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۸ کد مطلب 78721

جمعیت میلیاردرهای چین از آمریکا بیشترشد

برای اولین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد و چین یک گام دیگر به سوی تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد بزرگ جهان برداشت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، برای اولین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد و چین یک گام دیگر به سوی تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد […]

برای اولین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد و چین یک گام دیگر به سوی تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد بزرگ جهان برداشت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، برای اولین بار تعداد میلیاردرهای چینی از تعداد میلیاردرهای آمریکایی بیشتر شد و چین یک گام دیگر به سوی تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد بزرگ جهان برداشت.

چین همچنین از دو سال پیش از نظر تولید ناخالص داخلی از آمریکا پیشی گرفته است.

به گزارش دیلی میل،بر اساس نتایج یک تحقیق خبری، چین اکنون دارای ۵۹۶ میلیاردر است که ۶۰ میلیاردر بیشتر از تعداد میلیاردرهای آمریکایی است. این اتفاق پس از آن افتاد که ۲۴۲ چینی تنها در طی یک سال به جمع میلیاردرها اضافه شدند.

اما هرچند تعداد میلیاردرهای چین بیشتر است، میلیاردرهای آمریکا ثروتمندترند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست ثروتمندترین های جهان قرار دارد و از ۱۰ فرد اول ثروتمند جهان ۷ نفر آمریکایی هستند و حتی نام یک چینی هم در این فهرست ۱۰ نفره وجود ندارد.

ثروتمندترین شهروند چینی وانگ جیانلین، مالک سینماهای ای ام سی و موسس شرکت واندا است که ۳۴٫۴ میلیارد دلار ثروت دارد. میزان ثروت او کمتر از نصف ثروت، بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان است که یک آمریکایی است.

بر اساس گزارش مجله هورون ریپورت، چین اکنون بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را در خود جای داده است که یک نقطه عطف تاریخی به شمار می رود.

روپرت هوگرف، رئیس مجله هورون ریپرت گفت: «به رغم کند شدن رشد اقتصادی چین، ثروتمندترین افراد چینی بر خلاف این وضعیت نامناسب اقتصادی، بهترین رکورد را به ثبت رسانده اند.»

۵۹۶ میلیاردر چینی، تنها ۰٫۰۰۰۷۲ درصد جمعیت ۱٫۴ میلیارد نفری چین را تشکیل می دهد. اما میلیاردرهای آمریکایی ۰٫۰۵ درصد جمعیت این کشور محسوب می شوند.

بر اساس گزارش مجله فوربس، در ۱۲ ماه گذشته، بیش از ۲۴۰ نفر در چین به تعداد میلیاردرها اضافه شده، که برابر با تعدادی است که در بقیه کشورهای جهان به فهرست  میلیاردرها اضافه شده اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: