تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ - ۱۷:۵۴ کد مطلب 78780

تعلیق فدراسیون فوتبال کویت از سوی فیفا

فیفا فعالیت تیم‌های باشگاهی و تیم ملی فوتبال کویت را ممنوع اعلام کرد. فدراسیون بین‌المللی فوتبال چنین حکمی را به خاطر مستقل نبودن فدراسیون فوتبال کویت و دخالت سیاستمردان در تصمیمات صادر کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون بین‌المللی فوتبال در ماه سپتامبر گذشته به فدراسیون فوتبال کویت هشدار داده بود، چنانچه در تصمیمات خود […]

فیفا فعالیت تیم‌های باشگاهی و تیم ملی فوتبال کویت را ممنوع اعلام کرد. فدراسیون بین‌المللی فوتبال چنین حکمی را به خاطر مستقل نبودن فدراسیون فوتبال کویت و دخالت سیاستمردان در تصمیمات صادر کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون بین‌المللی فوتبال در ماه سپتامبر گذشته به فدراسیون فوتبال کویت هشدار داده بود، چنانچه در تصمیمات خود مستقل نباشد و سیاسیون به دخالت خود ادامه دهند از هرگونه فعالیتی بازداشته خواهد شد.

کویتی‌ها هشدار فیفا را جدی نگرفتند. اکنون فیفا با صدور بیانیه‌ای فعالیت تیم‌های باشگاهی و تیم ملی فوتبال کویت را در هر رقابتی ممنوع کرد. بر اساس این حکم سخت‌گیرانه فیفا، تیم ملی فوتبال کویت نمی‌تواند در انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ و انتخابی جام‌ جهانی ۲۰۱۸ به میدان برود. گذشته از این کویت میزبان جام کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است و قرار بود که این رقابت تا یک ماه دیگر در این کشور کوچک حوزه خلیج فارس برگزار شود که با این حکم برگزاری این رقابت هم در ابهام قرار خواهد گرفت.

در بیانیه فیفا آمده است: فوتبال کویت و فدراسیون فوتبال این کشور تنها در صورتی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند که به صورت مستقل عمل کنند و سیاسیون در تصمیمات دخالت نکنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: