تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ - ۱۸:۲۲ کد مطلب 78790

استعفای فله‌ای در ترکیه

۶۵ نفر از نیروهای درمانی ترکیه درپی ناآرامی و رویدادهای تروریستی در این کشور از مقام خود استعفا کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، رییس بیمارستان دولتی بیتلیس درمصاحبه با آناتولی (خبرگزاری رسمی ترکیه) گفت: ۳۰ نفر از نیروهای درمانی که از مقام خود استعفا کردند ، پزشک هستند. دکتر اردال دیلکچی با اشاره به مشکلاتی […]

۶۵ نفر از نیروهای درمانی ترکیه درپی ناآرامی و رویدادهای تروریستی در این کشور از مقام خود استعفا کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، رییس بیمارستان دولتی بیتلیس درمصاحبه با آناتولی (خبرگزاری رسمی ترکیه) گفت: ۳۰ نفر از نیروهای درمانی که از مقام خود استعفا کردند ، پزشک هستند.

دکتر اردال دیلکچی با اشاره به مشکلاتی که پس از این استعفاها برای بیمارستانهای منطقه پیش آمده است ، گفت : در شرایط کنونی بسیاری از بیمارستانها قادر به ادامه ارائه خدمات در بخش های اورژانس، اطاق عمل و بخشهای مراقبت ویژه نیستند.

پس از انتخابات هفدهم خرداد مجلس ترکیه و انفجار سوروچ که منجر به کشته شدن ۳۲ فعال مدنی هوادار کردها شد ، اوضاع در شهرهای مرزی ترکیه در شرق و جنوب شرقی این کشور ناآرام شده است به طوریکه مقررات منع آمد و شد در دهها شهرستان استانهای این مناطق از جمله دیاربکر ، تونجی ؛ شیرناک ؛ حکاری ؛ ایقدیر و وان همچنان ادامه دارد.

در جریان ناآرامی و درگیریهای اخیر میان ارتش ترکیه و اعضای پ ک ک بیش از ۱۲۰۰ عضو پ ک ک و ۱۲۵ نیروی نظامی ترکیه کشته شدند.

طی این مدت ، اعضای پ ک ک به دهها تاسیسات زیربنایی ترکیه خسارت وارد کرده و صدها خودروی سبک و سنگین را به آتش کشیده اند .

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: