تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۵ کد مطلب 78883

تعدادجان باختگان فاجعه منا ۷۴۷۷ نفر

پایگاه اینترنتی شبکه خبری البروج نوشت: وزارت بهداشت عربستان بطور رسمی آمار مربوط به هفت هزار و ۴۷۷ حاجی جان باخته در فاجعه منا را منتشر کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، پایگاه اینترنتی شبکه خبری البروج با انتشار آمار یاد شده گزارش داد: پس از بیست روز تکذیب و ساده انگاشتن فاجعه منا و متهم […]

پایگاه اینترنتی شبکه خبری البروج نوشت: وزارت بهداشت عربستان بطور رسمی آمار مربوط به هفت هزار و ۴۷۷ حاجی جان باخته در فاجعه منا را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، پایگاه اینترنتی شبکه خبری البروج با انتشار آمار یاد شده گزارش داد: پس از بیست روز تکذیب و ساده انگاشتن فاجعه منا و متهم ساختن قربانیان این حادثه هولناک از سوی مقامات سعودی بالاخره رژیم سعودی اعتراف کرد که این تعداد هولناک از حجاج بیت‌الله الحرام در روز عید قربان قربانی سهل انگاری و بی‌تدبیری و بی‌کفایتی رسمی عربستان شدند.
آمار یاد شده از تمامی آمار و تخمین‌های اعلام شده در این خصوص تا کنون فراتر رفت. مقامات سعودی تا کنون از جان باختن بیش از هزار نفر در این فاجعه سخن می‌گفتند.
رسانه‌های گروهی عربستان تا کنون ادعا می‌کردند که دیگران آمار را بزرگ نشان می‌دهند و این رسانه‌ها تا آنجا پیش رفتند که خود حجاج را به توطئه چینی در این حادثه متهم کردند و اعلام کردند که حجاج یاد شده عامل کشته شدن این تعداد از حاجیان بوده‌اند.
بر اساس این گزارش، در واقع رسانه‌های گروهی سعودی با ابراز چنین مطالب سخیفی تمامی ارزشهای انسانی و جان انسانها را در ماه حرام و در یکی از مقدس‌ترین روزها و مقدس‌ترین مکانها در نزد خدا به بازی گرفتند.

پیش از این یکی از مسئولان سعودی به علت اعلام آمار جان باختگان فاجعه منا از کار برکنار شده بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: