تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۷ کد مطلب 78925

نورمحمدی: دهنوی یک چیزی گفت که آتشم زد

به گزارش پایگاه ۵۹۸، کار مشترک پژوهشگران روسی و اتریشی در دانشگاه دولتی «لومونتسف» روسیه برای اجرای پروژه «دانلود هزار فیلم در یک ثانیه» به موفقیت آزمایشگاهی رسید. «ماکسیم شرباکوف» رئیس گروه پژوهشگران این طرح اعلام کرده است: در تحقیقات و عملیات اجرایی این طرح فوق پیشرفته از مجموعه لیزری با استفاده از سیستم سرعت […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، کار مشترک پژوهشگران روسی و اتریشی در دانشگاه دولتی «لومونتسف» روسیه برای اجرای پروژه «دانلود هزار فیلم در یک ثانیه» به موفقیت آزمایشگاهی رسید.

«ماکسیم شرباکوف» رئیس گروه پژوهشگران این طرح اعلام کرده است: در تحقیقات و عملیات اجرایی این طرح فوق پیشرفته از مجموعه لیزری با استفاده از سیستم سرعت دهنده فوتونی استفاده شده و با بهره برداری از پالس لیزر، امکان انتقال داده ها با سرعتی که تاکنون غیرقابل باور بوده، عملی شده است.

روزنامه روسی «ماسکوفسکی کامسامولتس» امروز (شنبه) درباره موفقیت این پروژه در بزرگترین دانشگاه روسیه نوشته است: ترکیب فناوری لیزر و نانو برای انتقال داده ها با کمک گرفتن از پرتوهای الکترونی و بازتاب لیزر ممکن شده است.

بنا به این گزارش، پژوهشگران فعال در اجرای این طرح، افزون بر انجام مطالعه برای اجرای غیرآزمایشگاهی این طرح و ساخت قطعه اصلی نانویی آن به صورت پرتعداد برای پاسخ به سفارش های پیش رو، امیدوارند با استفاده از موفقیت های این طرح، بتوانند پیشرفت های بیشتری کسب کنند به گونه ای که صدها ترابایت اطلاعات در یک ثانیه منتقل شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: