تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۷ کد مطلب 78956

تولید پنج خودروی داخلی متوقف‌می‌شود

از ابتدای دی ماه امسال با اجرایی شدن معیار جدید میزان آلایندگی C۰۲، تولید حدود پنج مدل خودروی داخلی به دلیل پاس نکردن این استاندارد متوقف خواهد شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، بر اساس آنچه که در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شده، از ابتدای دی ماه امسال معیار جدید میزان آلایندگی CO۲ خودروها […]

از ابتدای دی ماه امسال با اجرایی شدن معیار جدید میزان آلایندگی C۰۲، تولید حدود پنج مدل خودروی داخلی به دلیل پاس نکردن این استاندارد متوقف خواهد شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بر اساس آنچه که در جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شده، از ابتدای دی ماه امسال معیار جدید میزان آلایندگی CO۲ خودروها اجرایی خواهد شد.

با اجرایی شدن این استاندارد جدید، میزان آلایندگی CO۲ خودروها برای هر کیلومتر پیمایش باید پایین‌تر از ۱۶۳ گرم باشد. سال آینده نیز این مقدار باید به کمتر از ۱۵۰ گرم برسد.

این در حالی است که براساس گزارش ارائه شده در شورای سیاست‌گذاری خودرو، حدود پنج مدل از خودروهایی که هم‌اکنون در کشور تولید می‌شوند به دلیل فن‌آوری موتورهای به کار رفته در تولید این خودروها، امکان سازگار شدن با این استاندارد و کاهش آلایندگی را نداشته و تولید آنها باید متوقف شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: