تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۹ کد مطلب 78989

در حاشیه رای مفی احمدی نژاد به یک طرح؛

مجمع تشخیص مصلحت مسئولان نظام

در روزهایی که همه‌ی نگاه‌ها معطوف به ماجرای برجام و جنجال‌های پیرامونی آن در مجلس بود، مجمعِ تشخیصِ مصلحتِ نظام مصوب کرد که اموال و دارایی‌های مسئولان “محرمانه” بوده و افشای آن مصداقِ “عملِ مجرمانه” است و “مجازات” دارد!

در روزهایی که همه‌ی نگاه‌ها معطوف به ماجرای برجام و جنجال‌های پیرامونی آن در مجلس بود، مجمعِ تشخیصِ مصلحتِ نظام مصوب کرد که اموال و دارایی‌های مسئولان “محرمانه” بوده و افشای آن مصداقِ “عملِ مجرمانه” است و “مجازات” دارد!
این مصوبه که تحت‌الشعاعِ حواشیِ برجام قرار گرفت و کمتر دیده و به آن پرداخته شد، چه معنایی دارد جز نامحرم دانستنِ مردم؟! مگر دانستن، حقِّ مردم نیست؟! چرا اموال و دارایی‌های مسئولانِ جمهوریِ اسلامی باید جزوِ اطلاعاتِ طبقه‌بندی‌شده و سرّی به حساب بیاید؟! چه اشکال و ایرادی وجود دارد که مردم بدانند مسئولانی که اداره‌ی امورشان را به‌دست گرفته‌اند و بر آنها حکومت می‌کنند، چقدر سرمایه دارند؟!
مگر مجمعِ تشخیصِ مصلحت شک و شبهه‌ای در اموال و داراییِ مسئولان می‌بیند که مصلحت دیده است آن‌را در زمره‌ی اطلاعاتِ سرّی تصویب کند؟! اگر شبهه‌ای نیست که قاعدتاً نباید باشد، چه ترس و هراسی از مطلع‌شدنِ مردم از میزانِ داراییِ مسئولان وجود دارد؟! از چه واهمه دارند؟!
آیا از مصوبه‌ی مجمعِ تشخیص این‌طور برداشت نمی‌شود که برخی خوف دارند پس از اعلامِ عمومیِ اموال و داراییِ مسئولان و خانواده‌ی مسئولان، مردم وضعِ زندگیِ خود را با زندگیِ مسئولان مقایسه کنند و آن‌گاه خدایِ ناکرده اختلافِ فاحشی بینِ زندگیِ ساده‌ی عمومِ مردم و زندگیِ احیاناً اَشرافی و تجملیِ بعضی‌ها به چشم بیاید و بعد، مردم بپرسند آن بعضی‌ها از کجا آورده‌اند؟!
به عنوانِ نمونه، مردمی که هشت‌شان گِروی نُه‌شان است، زندگی خود را با زندگیِ مسئولی که چندصد میلیارد تومان و یا مثلاً هزار میلیارد تومان سرمایه دارد، در ترازوی قیاس بگذارند و بعد این سؤال در ذهن‌شان شکل بگیرد که آدمی که در طولِ سال‌های پس از انقلابِ پابرهنگان و مستضعفان، تنها چند سالِ معدود در مشاغلِ دولتی نبوده است، این سرمایه‌ی هنگفت را از کجا آورده است؟! واِلا چه خیر و صلاحی در این است که نگذارند دار و ندارِ مسئولان به سمع و نظرِ مردم و جامعه برسد؟!
آیا غیر از این است که مصوبه‌ی موردِ اشاره، در افکارِعمومی بازخورد و بازتابِ منفی دارد و به بی‌اعتمادی و شبهه‌دار کردن اذهانِ عمومی نسبت به سلامتِ اقتصادی مسئولان منجر و منتج خواهد شد؟!
اگر غیر از این می‌پندارند و اگر این سؤالات و انتقادات را وارد نمی‌انگارند و اگر دلایلِ قابل‌قبولِ منطقی و عقلانی برای محرمانه کردن اموال و داراییِ مسئولان مدنظر دارند، بهتر است صادقانه با مردم در میان بگذارند و افکارِعمومی را قانع بگردانند!

سید محسن میرشمسی

 1. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 20 Thumb down 2

  تیتر بسیار جالب والبته واضح ومبرهنی بوده وهست.

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  خو د گو یی خو د خندی عجب مرد هنر مندی
  حالا قانو ن مجازات کسانی که بخو اهند در باره ثرو ت مسئو لین بحث و گفتگو و تحقیق کنند کی اجر ا می شو د !
  البته افشای ان محر مانه تلقی شده و جزء اسرار جهان ماد ی است !

 3. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 1

  دقیقا نقطه عطق مخالفت احمدی نژاد با مصلحت نظامی ها در همین مباحثه که ایشون دل زیادی به ا ین مجمع نمیبنده .

  چرا نباید دارایی های مسولین کشور گفته بشه تا مردم به پاکی اون ها ایمان بیاورند؟؟
  مگر مشکلی هست این وسط؟؟

  تازه گفتن جمه و برخود هم میشه اگر لوبره !

  یاد حضرت روح الله زنهد باد ، اگر این روزها او بود …

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  آخر می ترسند افرادی مثل …. اموالشان را بدزند ! البته به هیچ کس برنخورد چون در سالهای گذشته اصلا دزدی از بیت المال و مال مردم ثبت و یا رسانه ای نشده !!!!!

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  بنام خدا
  واقعیت اینکه مخالفان جدی احمدی ن‍‍ژاد خو را صاحب جمهوری اسلامی می دانند و آب و خاک جمهوری اسلامی متعلق بخود و صاحب آب حاکمیت می دانند و دعوایشان با احمدی نژاد سر این بود که او بیرون از دایره مالکان و مالکیت جمهوری اسلامی است و فقط بخاطر دعوی ماکیت بود که هشت سال تا توانستند علیه او مجموع و اجتماع گرفتند .

 6. پرويز :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  الحق که اسم درست وواقعی این مجمعرا پیدا کدهاید واقعا اسم با مصماعی است مجمع تشخیص مصلحت مسئولین نظام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متسفم براشون

 7. رسول :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  با سلام. اولاً درود بر برادر عزیز و ولایت مدارمان دکتر احمدی نژاد که تا کنون ثابت کرده که پیرو واقعی ولایت میباشد . دوم اینکه این مصوبه نه تنها نقض آشکار قانون اساسی کشور است بلکه توهین به مردم می باشد.که پس از ۹ سال با پوزخند همچین مصوبه ائی را به تصویب رسانده اند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: