تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۴ کد مطلب 79000

تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا عازم وین شد

اولین جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور مقامات کشورهای عضو گروه ۱+۵، اتحادیه اروپا و ایران در وین برگزار می شود. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در پی اعلام خبر اجرای توافق هسته ای با ایران از سوی قدرت های جهان بسیاری از مقامات کشورهای طرفهای قرارداد با ایران از اجرای برجام استقبال […]

اولین جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور مقامات کشورهای عضو گروه ۱+۵، اتحادیه اروپا و ایران در وین برگزار می شود.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در پی اعلام خبر اجرای توافق هسته ای با ایران از سوی قدرت های جهان بسیاری از مقامات کشورهای طرفهای قرارداد با ایران از اجرای برجام استقبال کردند.

اتحادیه اروپا در اولین واکنش خود به اجرای برجام اقدامات قانونی برای کاهش و برداشتن تحریم های اقتصادی علیه ایران را به تصویب رساند و کشورهای اروپایی نیز هر کدام از برجام استقبال کردند.

در همین راستا آمریکا اعلام کرده است به منظور هماهنگی با طرفهای اروپایی و پیگیری بیشتر توافق جامع هسته ای ایران یک تیم مشاوره بلندپایه به اروپا اعزام می کند.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «توماس شانون» مذاکره کننده ارشد آمریکایی در موضوع هسته ای، همراه تیمی بلندپایه برای شرکت در نشستی مشترک با کشورهای اروپایی به وین سفر می کند.

شانون را در این سفر  استیو مال، هماهنگ کننده ارشد اجرای برجام و شماری از دیپلماتهای وزارت خارجه همراهی می کنند.

گفتنی است اولین جلسه کمیسیون مشترک برجام روز دوشنبه با حضور مقامات و مسئولان کشورهای عضو گروه ۱+۵، اتحادیه اروپا و ایران برگزار می شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: