تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۶ کد مطلب 79002

روایت آخرین عملیات شهید مجتبی صادقی به فرماندهی صیاد شیرازی

یدالله صادقی، برادر شهید مجتبی صادقی پور گفت: برادرم در سال ۵۹ به عضویت ارتش درآمد و دوران دانشجویی را در پادگان لویزان طی کرد. او پس از گذشت مراحلی در عملیات آزادسازی بستان که به فرماندهی صیاد شیرازی بود، شرکت کرد. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم نخستین دیدار خانواده سرگرد شهید […]

یدالله صادقی، برادر شهید مجتبی صادقی پور گفت: برادرم در سال ۵۹ به عضویت ارتش درآمد و دوران دانشجویی را در پادگان لویزان طی کرد. او پس از گذشت مراحلی در عملیات آزادسازی بستان که به فرماندهی صیاد شیرازی بود، شرکت کرد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، مراسم نخستین دیدار خانواده سرگرد شهید مجتبی صادقی دقایقی پیش با حضور امیر آراسته معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی، امیر داوود کاظمی رئیس سازمان ایثارگران نیروی زمینی ارتش و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در بوستان نارنج برگزار شد. در این مراسم خانواده سرگرد شهید مجتبی صادقی پس از ۳۳ سال با مزار فرزند شهیدشان دیدار کردند.

یدالله صادقی، برادر سرگرد شهید مجتبی صادقی، در این مراسم به مقام معظم رهبری اظهار ارادت کرد و گفت: ما هرچه داریم از اندیشه‌های مقام معظم رهبری است. من به عنوان یک برادر شهید به نمایندگی از همه خانواده‌های شهدا شهیدمان را به ساحت مقدس امام زمان(عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیم می‌کنم.

وی ادامه داد: برادرم در سال ۵۹ به عضویت ارتش درآمد و دوران دانشجویی را در پادگان لویزان طی کرد. او پس از گذشت مراحلی در عملیات آزادسازی بستان که به فرماندهی صیاد شیرازی بود، شرکت کرد. مجتبی بسیار مهربان و خوش‌قلب بود، با کودکان رفتار بسیار مناسبی داشت و دلسوز بود. وقتی از جبهه برمی‌گشت، سعی می‌کرد به اقوام سر بزند و به آن‌ها اظهار علاقه کند.

یدالله صادقی افزود: روز آخری که برادرم می‌خواست به جبهه برود، انگار خبر داشت دیگر برگشتی در کار نیست. هر قدم که برمی‌داشت به پشت سرش نگاهی می‌انداخت. او قهرمانانه ایستادگی کرد تا بگوید شهدا اجازه نمی‌دهند دشمنی به ایران چشم داشته باشد.

شهید مجتبی صادقی متولد ۱۳۳۹ در سال ۵۹ به استخدام نیروی زمینی ارتش درآمد او به عنوان توپچی تانک به گردان ۲۶۱ تیپ سه لشکر ۹۲ زرهی اهواز اعزام شد. او با شروع عملیات فتح‌المبین هنگام عبور از پل کرخه به شهادت رسید. پیکر سرگرد شهید مجتبی صادقی بعد از گذشت ۳۳ سال توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد اما از آنجا که هویتش شناسایی نشد ۲۵ اردیبهشت سال ۹۳ همزمان با سالروز وفات حضرت زینب در بوستان نارنج به خاک سپرده شد.

اکنون بعد از گذشت یک‌سال از تدفین این شهید، هویت پیکرش توسط آزمایش DNA مشخص شد. عصر دیروز امیر داوود کاظمی رئیس سازمان ایثارگران نیروی زمینی ارتش با حضور در منزل این شهید خبر کشف هویت وی را به مادر داد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: