تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۰ کد مطلب 79003

حدیث روز/ سخن امام باقر(ع) درباره زیارت امام حسین(ع) از راه نزدیک یا دور

عرض کردم: چگونه به همدیگر تسلیت بگوییم؟ حضرت فرمود: بگویید: خداوند اجر ما را به سبب مصیبتى که از حسین به ما رسیده بزرگ گرداند. مشرق– امام محمد باقر علیه‏‌السلام – در حدیث زیارت حسین علیه‌‏السلام در روز عاشورا از مسافت نزدیک یا دور-: سپس، براى حسین علیه‌‏السلام گریه و زارى کند و به کسانى […]

عرض کردم: چگونه به همدیگر تسلیت بگوییم؟ حضرت فرمود: بگویید: خداوند اجر ما را به سبب مصیبتى که از حسین به ما رسیده بزرگ گرداند.

مشرقامام محمد باقر علیه‏‌السلام – در حدیث زیارت حسین علیه‌‏السلام در روز عاشورا از مسافت نزدیک یا دور-: سپس، براى حسین علیه‌‏السلام گریه و زارى کند و به کسانى که در خانه‏‌اش هستند و از آنها تقیه نمى‌‏کند دستور دهد که براى او بگریند … و در سوگ حسین علیه‌‏السلام به یکدیگر تسلیت گویند … عرض کردم: چگونه به همدیگر تسلیت بگوییم؟ حضرت فرمود: بگویید: خداوند اجر ما را به سبب مصیبتى که از حسین به ما رسیده بزرگ گرداند و ما و شما را از کسانى قرار دهد که در کنار ولىّ دم او، امام مهدى از خاندان محمّد علیهم‏السلام، به خونخواهى او بر مى‏‌خیزند.

متن حدیث:

الإمامُ الباقرُ علیه‏‌السلام فی حدیثِ زِیارَهِ الحُسَینِ علیه‌‏السلام یَومَ عاشوراءَ مِن قُربٍ أو بُعدٍ: ثُمَّ لیَندُبِ الحسینَ علیه‏السلام ویَبکیهِ، ویأمُرُ مَن فی دارِهِ مِمَّن لا یَتَّقیهِ بِالبُکاءِ علَیهِ …ولِیُعَزِّ بَعضُهُم بَعضا بِمُصابهِم بِالحُسَینِ علیه‏السلام … قُلتُ: فکَیفَ یُعَزّی بَعضُنا بَعضا؟ قالَ: تَقولونَ: أعظَمَ‏اللّه‏ُ اُجورَنا بِمُصابِنا بِالحُسَینِ، وجَعَلَنا وإیّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِه مَعَ وَلِیِّهِ الإمامِ المَهدِیِّ مِن آلِ مُحَمَّدٍ علیهم‏السلام.

«مصباح المتهجّد،صفحه ۷۷۲»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: