تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۴ کد مطلب 79031

مایلی‌کهن سرمربی تیم امید می‌شود؟

به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت نیمکت تیم فوتبال امید و برنامه فدراسیون فوتبال برای این تیم، اظهار کرد: یکی از بحثهای بسیار مهم ما روی تیم امید بوده است که از یکسال و نیم دو سال پیش کار تدارکات را شروع کردیم. کادر فنی این تیم ابتدا وینگادا بود که بعد […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت نیمکت تیم فوتبال امید و برنامه فدراسیون فوتبال برای این تیم، اظهار کرد: یکی از بحثهای بسیار مهم ما روی تیم امید بوده است که از یکسال و نیم دو سال پیش کار تدارکات را شروع کردیم. کادر فنی این تیم ابتدا وینگادا بود که بعد از مسابقات آسیایی عملکردش مورد تایید کمیته فنی نبود و بعد محمد خاکپور انتخاب شد. خوشبختانه حبیب کاشانی هم مسئولیت مدیریت تیم امید را قبول کرد و کارها را پیش بردیم. در این مدت هم هر تقاضایی از تیم امید آمد، «نه» نگفتیم تا امروز یک تیم منسجمی ایجاد شده است.

وی افزود: ما در مجموع دو هدف برای تیم امید می‌بینیم. اول اینکه اگر این تیم خوب باشد، تیم ملی خود را در آینده ساخته ایم. دومین هدف هم صعود به المپیک است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره دلایل استعفای خاکپورر تاکید کرد: من هنوز با خاکپور صحبت نکرده‌ام. امروز جلسه ای با کاشانی و خاکپور داریم. تا الان دلایل استعفا به ما گفته نشده است و فقط شنیده‌ام که مشکلات قرارداد بوده است. خب اگر مربیان قرارداد پیشنهادی ما را قبول ندارند و ناراحتند، همان اول به ما بگویند تا آنرا تغییر دهیم. به عنوان مثال برای قرارداد کی روش ۱۰ بار جلسه گذاشتیم تا در نهایت با او به توافق رسیدیم. اگر بندهایی از قرارداد ناراحتند و نمی‌خواهند بپذیرند، آنرا به ما بگویند. این نمی‌شود که بعد از مدتی کار مشکلات عنوان شود و آنرا رسانه‌ای کنند. امروز جلسه ای با خاکپور و کاشانی خواهیم داشت که اگر مشکل قراردادی است، حل کنیم تا تیم امید بلاتکلیف نماند.

کفاشیان درباره اینکه دیدگاهش نسبت به مربی ایرانی و خارجی چیست، گفت: در طول سوابق ورزشی‌ام، گاهی مربیان خارجی را خیلی مفید دیدم. همان زمان که در دو و میدانی بودم، تحولی با حضور مربیان خارجی داشتیم. البته فوتبال پدیده خاصی است. ما برای انتخاب سرمربی تیم ملی زیاد اختیار نداریم تا هر مربی‌ای که بخواهیم انتخاب کنیم. باید مربی‌ای باشد که رسانه‌ها و مردم هم آنرا قبول داشته باشند. خود من اعتقاد دارم مربیان ایرانی توانمندی لازم را دارند و می‌توانند به کار ما بیایند ولی آنها باید دانش فنی خود را بالا ببرند.

وی خاطرنشان کرد: گاهی لازم است برای تجربه بیشتر از مربی خارجی استفاده کنیم. ما در فوتسال و فوتبال ساحلی از مربیان خوب خارجی استفاده کردیم ولی تشخیص الان ما این است که از مربی خوب داخلی می‌توانیم استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که مهمترین دلایل ناکامی تیم امید برای صعود به المپیک، تصریح کرد: بحث تدارکاتی، خروج، هماهنگ با باشگاه‌ها، عدم جوانگرایی در لیگ و سایر مسائل باعث شد تا فضای خوبی برای تیم امید فراهم نشود. خوشبختانه الان فضای خوبی ایجاد شده ست و اگر این فضا ادامه داشته باشد، حتما تیم امید ما به المپیک خواهد رفت. همیشه تیم امید در اولویتهای سوم و چهارم بوده و نگاه ویژه‌ای روی این تیم نبوده است.

کفاشیان در پاسخ به این سئوال که راهکار شما برای حل مشکل خاکپور چیست، گفت: اعتقاد داریم که خاکپور باید کارش را انجام بدهد و جلو برود. سعی می‌کنیم تفاهم کنیم مگر اینکه خودش نخواهد بماند. اگر مسائل جزئی است، بگویند، تا حل کنیم.

وی احتمال انتخاب سرمربی خارجی را منتفی دانست و تصریح کرد: نمی‌توانیم برای دو ماه مربی خارجی داشته باشیم. کادر فنی تیم امید که در کنار خاکپور بوده است،هر کدام در حد سرمربی تیم امید هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا امکان انتخاب یکی دیگر از اعضای کادر امید به جای محمد خاکپور هست؟» تاکید کرد: این امکان هست. باید صحبت کنیم. الان در کادر فنی تیم امید مربیانی هستند که هر کدام سوابق خوب مربیگری تیم ملی و تیم امید را داشته‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: ما مشکلی با این موضوع نداریم ولی باید با کمیته فنی و توسعه هم به تفاهم برسیم.

به گزارش خبرنگار مهر، این در حالی است که به نظر می‌رسد منظور علی کفاشیان، محمد مایلی کهن مدیر فنی تیم امید است که در صورت قبول استعفای خاکپور و موافقت کمیته فنی و توسعه، سرمربی تیم امید خواهد شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: