تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۱ کد مطلب 79063

حراج اولین محصول اپل +عکس

اپل پنجشنبه گذشته اولین محصول خود که یک کامپیوتر به نام Apple-1 بود را به حراج گذاشت.  به گزارش مشرق، اولین محصول اپل که یک کامپیوتر به نام Apple-1 بود پنج شنبه گذشته به حراج گذاشت شد. ارزش این محصول بین ۴۶۰ هزار دلار تا ۷۷۰ هزار دلار است و این حراج تا بیست و […]

اپل پنجشنبه گذشته اولین محصول خود که یک کامپیوتر به نام Apple-1 بود را به حراج گذاشت.

 به گزارش مشرق، اولین محصول اپل که یک کامپیوتر به نام Apple-1 بود پنج شنبه گذشته به حراج گذاشت شد. ارزش این محصول بین ۴۶۰ هزار دلار تا ۷۷۰ هزار دلار است و این حراج تا بیست و نهم اکتبر ادامه دارد.
حراج اولین محصول اپل +عکس

این کامپیوتر در سال ۱۹۷۶ توسط استیو وزنیاک ساخته شد و استیو جابز کمک کرد تا کمپانی در مسیر پیشرفت قرار بگیرد. مدل کامل تر این کامپیوتر Apple-II یک سال بعد ساخته شد و تعداد زیادی از آن کامپیوترهای به کارخانه اپل در کالیفرنیا برگشت خوردند.

این دستگاه که برای فروش به خانه حراج کریستی منتقل گردیده آخرین بار سال ۲۰۰۵ آزمایش شده است و اکنون ۱۰ سال می‌گذرد که روشن نشده. تعداد خیلی کمی از Apple-1ها باقی مانده‌ که اکثر آنها در موزه‌ها نگهداری می‌شوند. این مدل که برای حراج است حتی دفترچه راهنمای استفاده را نیز دارد.

حراج اولین محصول اپل +عکسحراج اولین محصول اپل +عکس

دستگاه‌های ساخت وزنیاک در سال ۱۹۷۶ به قیمت ۶۶۶ دلار فروخته شده‌اند. نکته جالب اینکه یکی از همین دستگاه‌ها سال ۲۰۱۳ به قیمت ۳۸۸ هزار دلار فروخته شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: