تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۸ کد مطلب 79073

خاکپور: قصد من از استعفا بحث مالی یا باج خواهی نبود

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد خاکپور پس از برگزاری نشست با علی کفاشیان و اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال که خروجی نهایی او ماندنش در تیم امید بود، گفت: از اینکه رسانه‌ها معطل شدند معذرت‌خواهی می‌کنم و یک معذرت‌خواهی هم از هواداران انجام می‌دهیم که با تصمیمی که گرفتم کام آنها را تلخ و شیرینی […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد خاکپور پس از برگزاری نشست با علی کفاشیان و اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال که خروجی نهایی او ماندنش در تیم امید بود، گفت: از اینکه رسانه‌ها معطل شدند معذرت‌خواهی می‌کنم و یک معذرت‌خواهی هم از هواداران انجام می‌دهیم که با تصمیمی که گرفتم کام آنها را تلخ و شیرینی قهرمانی در غرب آسیا را کمتر کردم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ایام سوگواری ابا عبدالله حسین (ع) هستیم، افزود: باید بگویم اگر امام حسین (ع) در کربلا جنگیدند، هدف‌شان از جنگ، نان و آب نبود و برای عزت اسلام و اهل بیت جنگیدند. متأسفانه خیلی‌ها بدون شنیدن حرف‌های من درباره دلیل استعفایم در خصوص من قضاوت کردند. اگر من استعفا کردم بحث مالی، باج‌خواهی یا امکانات نبود و دلایل دیگری داشت.

خاکپور عنوان کرد: بحث اصلی امروز من با کفاشیان احترام و عزت مربی ایرانی بود و اینکه عزت و احترام مربی ایرانی تحت هر شرایطی حفظ شود. در این مورد صحبت‌های لازم را به کفاشیان گفتم و تمام نظراتم را اعلام کردم.

سرمربی تیم امید گفت: اصل حرف‌ من این بود که باید قرارداد کادر فنی من که متشکل از مربیان، کادر اجرایی، کادر پزشکی و آنالیزورها هستند امضا شود. همیشه کادری موفق است که برای کار کردن انگیزه‌ لازم را داشته باشد و وقتی قراردادی با کادری بسته نشود نمی‌توان توقع داشت آنها با انگیزه بالا کار کنند، دقیقاً مثل بازیکنان یک تیم که وقتی قرارداد خوبی امضا کنند انگیزه آنها نیز بیشتر می‌شود. در واقع عدم عقد قرارداد با کادر من کار حرفه‌ای نیست.

خاکپور درباره اینکه دلایل استعفای او چه بوده و در این مدت بحث‌های زیادی روی این موضوع شد، گفت: می‌توانید از آنهایی که نزدیک به من هستند بپرسید و مطمئناً آنها شهادت خواهند داد که بحث من مسائل مالی نبوده است. خواهشم از همکاران و رسانه‌ها این است که دوستان با حُسن نیت سعی در گفتن حقایق داشته باشند.

وی با بیان اینکه «بهتر است کسی را قبل از محاکمه اعدام نکنیم»، ادامه داد: وقتی حرف‌های من را نشنیده بودید، نباید قضاوت می‌کردید. البته باز هم از همه ممنونم و انتقادات سازنده را می‌پذیرم. اگر هم قرار است کسی قضاوتی انجام دهد بهتر است اطلاعات بیشتری بگیرد تا تهمتی زده نشود.

خاکپور در پاسخ به این سوال که آیا او به بندهایی که در قراردادش وجود داشت اعتراض کرده، اظهار داشت: در یک سال گذشته بارها از فدراسیون فوتبال تقاضا داشتم که قراردادی بین ما بسته شود. تقریبا یک ماه پیش این اتفاق افتاد و قراردادی تنظیم و برای مربیان تیم فرستاده شد. در این قرارداد بندی وجود داشت که واقعا تحقیرآمیز بود. در این بند آمده بود سرمربی تیم امید بعد از اتمام قرارداد به هر عنوان فسخ یا استعفا یا اتمام، در هر زمانی که علیه فدراسیون و مسئولان آن مصاحبه کند باید دو برابر مبلغ قراردادش را به عنوان جریمه به فدراسیون برگرداند.

وی افزود: واقعا این بند درست نیست و تحقیرآمیز است، وقتی کفاشیان را در جریان این بند قرار دادم، او گفت از آن بی‌خبر بوده است.

سرمربی تیم امید در پاسخ به این سوال که اگر کفاشیان از بند ذکر شده خبر نداشت پس چه کسی قرارداد را تنظیم کرده است، گفت: من نمی‌دانم چه کسی در فدراسیون این قرارداد را تنظیم کرده است، اما کفاشیان گفت از آن بی‌خبر است. رئیس فدراسیون به من گفت حتما این بند را اصلاح خواهد کرد. این را هم بگویم که قرارداد از سوی فدراسیون امضا نشده بود و خام بود. در واقع برای ما ارسال شد تا آن را امضا کنیم و بعد به امضای فدراسیون برسد.

خاکپور با تاکید بر اینکه در خصوص مسائل مالی بحثی نداشته است، یادآور شد: اگرچه بحث مالی هم در جای خود مهم است و هر مربی قاعدتا به حق و حقوقش اهمیت می‌دهد اما من در این مورد بحثی نداشتم بلکه تاکیدم این بوده و هست که احترام و عزت مربی ایرانی حفظ شود.

وی با بیان اینکه قرارداد مذکور قبل از سفر تیم امید به هلند برای او فرستاده شد تصریح کرد: کفاشیان قول داد به این مسئله رسیدگی کند. او ۹۰ درصد صحبت‌های من را پذیرفت و قول برآورده کردن خواسته‌های مرا داد. هدف همه ما صعود تیم امید به المپیک است و من به چیزی غیر از این فکر نمی‌کنم. ضمن اینکه باید تاکید کنم خودم را در زندگی با هیچ کس مقایسه نکرده‌ام. هر فردی شخصیت خاص خودش را دارد. من در این فوتبال کارنامه و تجربه خاصی نداشتم، شاید بقیه از نظر کارنامه فوتبالی از من بهتر هستند اما در حال حاضر من به عنوان سرمربی تیم امید مشغول به کار بوده و نهایت تلاشم را تا این تیم راهی المپیک شود.

خاکپور در واکنش به این مسئله که آیا او به دنبال این است که تیم امید هم به اندازه تیم بزرگسالان امکانات داشته باشد، عنوان کرد: ما در این مورد حرفی نزدیم. هیچ وقت دنبال زیاده‌خواهی نبوده و نیستم و نگفته‌ام امکاناتی که به دیگر مربیان داده‌اند باید به من هم داده شود. من به خودم اجازه نمی‌دهم که خود را با دیگران مقایسه کنم، حد خود را می‌دانم و دنبال آن چیزی هستم که حق‌مان است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: