تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۰ کد مطلب 79086

چگونگی درخواست برقراری یارانه / یارانه مهرماه واریز شد

 پنجاه و ششمین مرحله یارانه از یارانه نقدی از بامداد امروز -دوشنبه- به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت شد.

به گزارش ایسنا، یارانه مهر ماه در حالی به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است که به نظر می رسد در این ماه کمتر از ۷۴ میلیون نفر یارانه دریافت کرده باشند.

این درحالی است که با توجه به کاهش سقف منابع توزیع نقدی به ۳۹ هزار میلیارد تومان در قانون بودجه امسال دولت باید برای تامین منابع لازم، حدود شش میلیون نفر را از مجموع بیش از ۷۶ میلیون نفری که یارانه دریافت می کنند حذف کند.

بر این اساس تاکنون یارانه بیش از دو میلیون نفر قطع شده و بنابر گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید چهار میلیون نفر دیگر حذف شوند.

اما به دنبال واریز یارانه در هر ماه و حذف تعدادی از یارانه بگیران، خانوارهای معترض می‌توانند به مدت دو ماه با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir ضمن آگاهی از علت حذف، درخواست خود را برای بررسی برگشت مجدد به لیست یارانه بگیران اعلام کنند. این در حالی است که تاکنون از بین حذف شدگان، یارانه حدود ۳۰۰ هزار نفر مجدد برقرار شده است.

هزینه پرداختی به یارانه بگیران برای دولت در هر ماه به حدود۳۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد؛ هزینه‌ای که از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از مرز ۲۰۰ هزار میلیارد تومان گذشته است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: