تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ - ۱۹:۲۵ کد مطلب 79161

احترام به قانون و شورای نگهبان/ مجتبی میرشکار

یک مسأله دیگر که در مورد احترام به قانون و نظر شورای نگهبان توسط این افراد که دلسوز نظام می باشند می توان به آن اشاره کرد مسأله بررسی و تصویب کلیات برجام در مجلس و تأیید آن توسط شورای نگهبان بود.

میدان ۷۲/ مجتبی میرشکار: هنوز هم هر زمان که حرف از تبعیت از قانون و یا تمکین رای شورای نگهبان به میان می آید حوادث و اتفاقات ناگوار سال ٨٨ در اذهان یادآوری می شود، چرا که عامل اصلی که باعث بوجود آمدن آن فتنه شد عدم پایبندی به قانون و ایجاد شک و تردید در رای شورای نگهبان بود. اگر آن جریان هدف خود از شرکت در انتخابات را خدمت به کشور و مردم قرار می داد و دغدغه آن ها سربلندی و سرافرازی ایران در مجامع داخلی و بین المللی می بود دیگر آن اتفاقات نمی افتاد. به هر حال حب دنیا و مقام باعث به خطر افتادن انقلاب و استقلال کشور شد و انتخاباتی شکوهمند که با حضور حداکثری مردم می توانست موجب سربلندی ایران شود مستکبرین جهانی و در رأس آن ها شیطان بزرگ آمریکا و رژیم حرامزاده صهیونیستی را امیدوار به ضربه زدن اساسی به نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد. نکته مهمی که عدم تمکین قانون و قبول نکردن نظر شورای نگهبان در مورد صحت انتخابات در فتنه ٨٨ توسط سران فتنه باید به آن توجه کرد طبق سخنان امام خامنه ای عقب افتادن پیشرفت مملکت به اندازه چندین سال بود نه هشت ماه! چرا که هم برخی امور کشوری دچار تعطیلی شدند و هم اینکه بعد از همان اتفاقات بود که تحریم های ظالمانه علیه ایران افزایش یافت.حرف در این مساله زیاد است اما گفتن آن در این مجال نمی گنجد ولی مسأله اصلی تبعیت از قانون و قبول کردن نظر شورای نگهبان بود که اگر این دو مسأله رخ میداد یقینا فتنه ای هم اتفاق نمی افتاد.

با فرا رسیدن انتخابات ریاست جمهوری در سال ٩٢ تمکین قانون با هر نتیجه ای که در انتخابات حاصل میشد با توجه به فتنه سال ٨٨ مهم تر از گذشته بود. با این حال نتیجه انتخابات به گونه ای رقم خورد که فقط روسیاهی برای سران فتنه ماند، زیرا با همان دولت و همان شورای نگهبان شخصی رأی آورد که ثابت کرد سال ٨٨ تقلبی صورت نگرفته به دو دلیل:١-جریان اصلی حامی کاندید شکست خورده در انتخابات سال ٨٨ حامی شخصی بودند که در انتخابات سال ٩٢ رأی لازم برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را بدست آورد. ٢-نتیجه انتخابات به گونه ای بود که تنها به خاطر هفت دهم درصد رأی بیشتر انتخابات به دور دوم کشیده نشد.

با این حال رقبای شکست خورده و خصوصا حامیان آن ها که دلسوز نظام بودند و سربلندی ایران از نتیجه انتخابات برای آن ها مهم تر بود با قبول نظر شورای نگهبان در مورد صحت انتخابات و تمکین قانون باعث شدند اتفاقات سال ٨٨ دیگر اتفاق نیفتد و ثابت کردند مهم تر از نتیجه انتخابات تابع قانون بودن می باشد، همان مسأله ای که در سال ٨٨ توسط کاندیدای شکست خورده و معدودی از حامیانش رخ نداد.

یک مسأله دیگر که در مورد احترام به قانون و نظر شورای نگهبان توسط این افراد که دلسوز نظام می باشند می توان به آن اشاره کرد مسأله بررسی و تصویب کلیات برجام در مجلس و تأیید آن توسط شورای نگهبان بود. زیرا با تمام ایراداتی که به برجام داشتند و اعتقاد داشتند که برخی از خطوط قرمز نظام از جمله لغو همه تحریم ها در زمان امضای توافق هسته ای، موکول نشدن لغو تحریم ها به تأیید آژانس جهانی انرژی اتمی در مورد اجرای تعهدات ایران، بازرسی های غیر متعارف، قبول نکردن تعهدات طولانی مدت و … که همگی با درایت رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای به تیم مذاکره کننده گوشزد شده بود این افراد و حامیانشان در کشور از قانون تبعیت کرده و با اعتراض نکردن، آن هم از نوع اردو کشی خیابانی که در فتنه سال ٨٨ شاهد آن بودیم ثابت کردند جنس دلسوز و خدمت گزار به نظام و مردم و حامیانشان با جریانی که باعث اتفاق افتادن فتنه ٨٨ شد فرق می کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: