تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۸ کد مطلب 79198

روسیه سفیر فرانسه را احضار کرد

در اعتراض به مواجهه جنگنده فرانسوی با هواپیمای نمایندگان پارلمان روسیه وزارت خارجه روسیه به دلیل آنچه «نزدیک شدن خطرناک» یک جنگنده فرانسوی به هواپیمای حامل هیئت پارلمانی روسیه خوانده، سفیر فرانسه در مسکو را احضار کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه ژان موریس ریپرت سفیر فرانسه در مسکو را احضار […]

در اعتراض به مواجهه جنگنده فرانسوی با هواپیمای نمایندگان پارلمان روسیه

وزارت خارجه روسیه به دلیل آنچه «نزدیک شدن خطرناک» یک جنگنده فرانسوی به هواپیمای حامل هیئت پارلمانی روسیه خوانده، سفیر فرانسه در مسکو را احضار کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه ژان موریس ریپرت سفیر فرانسه در مسکو را احضار کرده و از وی در مورد حادثه امروز برای هواپیمای حامل نمایندگان پارلمان روسیه، توضیح خواست.

رسانه‌های روس امروز گزارش دادند که یک جنگنده فرانسوی به شکلی خطرناک به هواپیمای حامل هئیت پارلمانی روسیه نزدیک شده و آن‌ها را در معرض خطر قرار داده است. 

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه می‌گوید سرگئی ناریشکین رئیس مجلس دوما روسیه از جمله حاضران در این هواپیما بوده است. هیئت پارلمانی روسیه قرار است در نشست مجمع اتحادیه بین المجالس که در ژنو برگزار می‌شود، شرکت کند. 

این حادثه در حالی رخ داده است که آغاز عملیات روسیه در سوریه، تنش‌ها میان مسکو و بروکسل را بیش از پیش افزایش داده است. 

پاریس در واکنش به بیانیه امروز مسکو، مدعی شده است که جنگنده مورد اشاره روسیه فرانسوی نبوده و یک اف-۱۸ متعلق به نیروی هوایی سوئیس بوده است.وزارت خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی عمیق از حادثه امروز، اعلام کرده است: «در این نشست تأکید شد که چنین اقدامات احتمال استفاده از فرانسه به عنوان میزبان مذاکرات و دیدارهای چند جانبه را کاهش می‌دهد.»

کمتر از یک ماه قبل، پاریس پایتخت فرانسه میزبان مذاکرات صلح اوکراین بود که با حضور روسای جمهور فرانسه، روسیه، اوکراین و صدر اعظم آلمان برگزار شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: