تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۶ کد مطلب 79274

بسته اقتصادی نمی‌تواند رونق ایجاد کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سیاست‌های اقتصادی دولت ریشه و مبنای درستی ندارد، گفت: بسته اقتصادی دولت نمی‌تواند رونق در کشور ایجاد کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به […]

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سیاست‌های اقتصادی دولت ریشه و مبنای درستی ندارد، گفت: بسته اقتصادی دولت نمی‌تواند رونق در کشور ایجاد کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بسته اقتصادی دولت، اظهار داشت: طی ۲ سال گذشته عمده کارشناسان و اقتصاددانان به دولت تذکر می‌دادند که سیاست‌های اقتصادی‌اش یکپارچه نیست و تیم اقتصادی دولت نظر منسجم و متحدی ندارند.

وی افزود: دولت طی این ۲ سال فقط به موضوع تورم پرداخته و توجهی به رونق اقتصادی نکرده است، دولت باید بداند این سیاست به بن‌بست می‌رسد، دولت صرفاً تمام انرژی‌اش را برای مهار تورم گذاشته که عملاً باعث رکود اقتصادی در کشور شد.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه رکود اقتصادی موجب افزایش بیکاری خواهد شد، یادآور شد: در طول این دو سال دولت در زمینه اشتغال‌زایی نه تنها موفقیتی نداشته بلکه بسیاری از اشتغالات گذشته نیز از بین رفته است، در سال ۹۳ بیش از یک میلیون اشتغال از بین رفته و در همین سه ماهه اول سال جاری هم گفته می‌شود چندصدهزار شغل از بین رفته است.

وی تصریح کرد: نامه چهار وزیر به رئیس‌جمهور مشخص کرد که هشدار کارشناسان اقتصادی کاملاً‌ درست بود، آمارهایی که دولت می‌دهد یک طرفه است، نزدیک ۲ سال است که عمده نمایندگان مجلس و اقتصاددانان و کمیسیون‌های تخصصی پارلمان گلایه می‌کنند که آمارهای دولت با واقعیات جامعه همخوانی ندارد و نوعی پنهان‌کاری در ارائه آمار در دولت صورت می‌گیرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: تولید خودرو در سال ۹۱ به حدود ۴۰۰ هزار خودرو در سال کاهش یافت، در نتیجه رشد اقتصادی کشور منفی شد، عمده رشد شاخص‌های اقتصادی مربوط به صنعت خودروسازی کشور می‌شود، در سال ۹۳ تولید خودرو به ۲۰۰ هزار اتومبیل در سال رسید که روی شاخص و رشد اقتصادی تأثیر مثبت گذاشت، در سال ۹۴ از آنجایی که این رشد شاخص اقتصادی حالت بادکنکی داشت، ترکید و مردم هم به دلیل بی‌کیفیت بودن خودرو، آن را خریداری نکردند و تولید خودرو به زیر ۵۰ درصد سال ۹۳ رسید به همین دلیل ۴ وزیر دولت احساس خطر کردند چون می‌دانند رشد اقتصادی در سال ۹۴ منفی می‌شود.

وی با یادآوری اینکه صنعت پتروشیمی کشور و خودروسازی مهمترین صنایع امروز کشور هستند اما دولت برخی صنایع مانند کشاورزی را فراموش کرده است، گفت: محور بسته اقتصادی دولت رشد شاخص بورس کشور است، دولت می‌خواهد سود بانکی را کاهش دهد تا گردش سرمایه به سمت بازار بورس برود، به خودروسازان هم امتیازی بدهد تا بتوانند محصولاتشان را بفروشند.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: این سیاست‌های اقتصادی دولت سوری است و ریشه و مبنای درستی ندارد و زود با شکست مواجه می‌شود، چرا که در حوزه واردات ساماندهی انجام نمی‌شود، لذا بعید می‌دانم بسته اقتصادی دولت بتواند رونق اقتصادی در کشور ایجاد کند چون یک کار سطحی، رونما و کوتاه‌مدت در حوزه اقتصاد است و ریشه‌ای نیست که بتواند اقتصاد کشور را تکان دهد و رونق ایجاد کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: