تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۹:۱۵ کد مطلب 79289

هیل: سپاه پاسداران را باید به لیست نهادهای تروریستی افزود

نشریه کنگره با تاکید بر این که کارکرد سپاه پاسداران و نیروی قدس ایران یکی است، نوشت: زمان آن رسیده است که مقامات آمریکایی سپاه را هم مانند نیروی قدس در فهرست گروه‌های تروریستی جای دهند به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشریه کنگره نوشت: کشته شدن سردار همدانی در سوریه نشان دهده ضعف سیاست واشنگتن در […]

نشریه کنگره با تاکید بر این که کارکرد سپاه پاسداران و نیروی قدس ایران یکی است، نوشت: زمان آن رسیده است که مقامات آمریکایی سپاه را هم مانند نیروی قدس در فهرست گروه‌های تروریستی جای دهند

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشریه کنگره نوشت: کشته شدن سردار همدانی در سوریه نشان دهده ضعف سیاست واشنگتن در قبال ایران است. وزارت خزانه داری آمریکا نیروهای قدس را  از سال ۲۰۰۷ در لیست سازمان های تروریستی قرار داده است.

این نشریه در ادامه با طرح این ادعا که سپاه و نیروهای قدس یکی هستند، نوشت: زمان آن رسیده است که مقامات آمریکایی تفاوتی که میان این دو قائل هستند نادیده بگیرند و سپاه را نیز گروه تروریستی بدانند.

این گزارش با استناد به شواهدی که “علی آلفونه” ارائه کرده مدعی شد ۱۴۴ ایرانی که در سوریه از  ژانویه سال ۲۰۱۳ کشته شده اند، همگی پاسدار بوده اند و سپاه نقش مهمی در حمایت از بشار اسد بر عهده دارد.

هیل در ادامه از دولت آمریکا میخواهد با استفاده از فرمان اجرائی ۱۳۲۲۴ سپاه را در لیست گروههای تروریستی قرار دهند و نوشت: به موجب این فرمان دارائی هایی تروریست ها و حامیانشان مسدود می شود و این قانون باید علیه امپراطوری گسترده اقتصادی سپاه نیز اعمال شود.

بر اساس این گزارش،‌ وزارت خارجه آمریکا نیز می تواند به موجب اصل ۲۱۹ از قانون مهاجرات، سپاه را سازمان تروریست خارجی بخواند که منافع آمریکا را تهدید می کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: