تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۱۹:۱۴ کد مطلب 79290

نقش اسرائیل در عملیات‌ سوریه

منابع اطلاعاتی اسرائیلی افشا کردند: آمریکا حرکت هواپیماهای خود را با روسیه هماهنگ می‌کند اما به جای برقراری خط مستقیم با مسکو، این کار را از طریق اسرائیل انجام می‌دهد به گزارش پایگاه ۵۹۸، منابع اطلاعاتی اسرائیلی می‌گویند به‌رغم اینکه آمریکا و روسیه رسما هر گونه همکاری با یکدیگر را تکذیب می‌کنند، اما از طریق […]

منابع اطلاعاتی اسرائیلی افشا کردند: آمریکا حرکت هواپیماهای خود را با روسیه هماهنگ می‌کند اما به جای برقراری خط مستقیم با مسکو، این کار را از طریق اسرائیل انجام می‌دهد

به گزارش پایگاه ۵۹۸، منابع اطلاعاتی اسرائیلی می‌گویند به‌رغم اینکه آمریکا و روسیه رسما هر گونه همکاری با یکدیگر را تکذیب می‌کنند، اما از طریق تل‌آویو، عملیات هوایی خود در سوریه را به طور مخفیانه هماهنگ می‌کنند تا از برخورد هواپیماها جلوگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه هفته گذشته از شکل‌گیری خط مستقیم میان ارتش اسرائیل و روسیه خبر داد. این کانال، ارتباط مستقیمی میان دو طرف برقرار می‌کند تا مانع تصادف هواپیماها بر فراز سوریه شود.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده: اولین مرحله آموزش در زمینه همکاری میان نیروهای هوایی روسیه و اسرائیل به منظور جلوگیری از اتفاقات خطرناک بر فراز سوریه، ۱۴ اکتبر برگزار شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی و روسیه یکشنبه هفته جاری به همکاری خود ادامه دادند و روش‌های لازم برای جلوگیری از برخوردهای اتفاقی را تمرین کردند.

در این گزارش آمده، عملیات ضدترور روسیه ۳۰ سپتامبر آغاز شد و از آن زمان صدها حمله علیه گروه تروریستی داعش صورت گرفته است. آمریکا نیز بدون مجوز قانونی دولت بشار اسد به بمباران‌های خود ادامه می‌دهد.

با این حال، به‌رغم نگرانی‌های عبور و مرور، واشنگتن پیشنهاد مسکو برای ایجاد خط مستقیم مشابه را رد کرده است.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفته‌: «تا زمانی که روسیه مایل به مشارکت موثر در مقابله با داعش نباشد، ما مایل به انجام این کار (ایجاد خط مستقیم) نیستیم.

اما به گفته منابع نظامی و اطلاعاتی اسرائیلی که با پایگاه خبری «دبکا» گفت‌وگو کرده‌اند، در واقع، آمریکا حرکت هواپیماهای خود را با روسیه هماهنگ می‌کند اما به جای برقراری خط مستقیم با مسکو، این کار را از طریق اسرائیل انجام می‌دهد.

اما واشنگتن به دلایل سیاسی نمی‌تواند این موضوع را تایید کند و کماکان مُصر است که دو طرف به دلیل اطلاع‌رسانی نکردن درباره پروازهای نظامی خود، خلبان‌شان را به خطر می‌اندازند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: