تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ - ۲۱:۳۶ کد مطلب 79358

سفر غیر منتظره بان کی مون به اسرائیل

دبیرکل سازمان ملل متحد در سفری غیرمنتظره و همزمان با تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان امروز وارد سرزمین‌های اشغالی شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از یدیعوت آحارونوت، بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) و در خلال تشدید ناآرامی در کرانه باختری وارد سرزمین‌های اشغالی شد. وی در جریان این سفر […]

دبیرکل سازمان ملل متحد در سفری غیرمنتظره و همزمان با تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان امروز وارد سرزمین‌های اشغالی شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از یدیعوت آحارونوت، بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) و در خلال تشدید ناآرامی در کرانه باختری وارد سرزمین‌های اشغالی شد.

وی در جریان این سفر با مقامات و رهبران فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو خواهد کرد و تمرکز وی بر کاهش تنش میان طرفین خواهد بود. بان‌کی‌مون پس از سفر به اروپا وارد سرزمین‌های اشغالی شده و پس از ورود فردا (چهارشنبه) دنی دانون، سفیر آتی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از وی استقبال خواهد کرد.

بان‌کی‌مون پیش از سفر در بیانیه‌ای ویدئویی طرفین را خطاب قرار داد. در بخشی از این ویدئو وی از جوانان فلسطینی خواست تا از طریق راه‌حل سیاسی به پیشرفت دست یابند.

وی همچنین از رهبران صهیونیستی خواست تا مسئولیت ساخت و ساز غیرقانونی در شهرک‌های صهیونیستی را بپذیرند.

دبیرکل سازمان ملل متحد دستیابی به امنیت را به‌عنوان یک اولویت اصلی برای هر دو طرف ضروری خواند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: