تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۴ کد مطلب 79385

کدام تغییرات در شیوه زندگی قدرت تمرکز را افزایش می‌دهد؟

انجام کارهایی مانند حل جدول کلمات متقاطع، خواندن و یا حتی یادگیری زبان جدید شاید تنها مواردی باشد که برای تقویت تمرکزمان به ذهن برسد.

به گزارش میدان۷۲، هرچند انجام این اقدامات خالی از لطف نیست اما یک گام بلندتر برای افزایش سطح تمرکز و غنی سازی ذهن، اصلاح عادات زندگی است.

روده سالم: وضعیت دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی در سلامت کلی ما دارد به طوری که محققان در حال یافتن یک پیوند قوی بین دستگاه گوارش و مغز هستند. استفاده از غذاهای خاص مانند ماست، کلم و نارگیل می‌تواند به حفظ باکتری‌های خوب در روده و سالم نگه داشتن دستگاه گوارش بسیار کمک کند.

اصلاح وضعیت خواب: محرومیت از خواب کافی بخصوص اگر به حالت مزمن در بیاید بر همه جنبه‌های سلامت تأثیر منفی می‌گذارد. کمبود خواب حتی می‌تواند منجر به از دست دادن حافظه بلند مدت، بی ثباتی عاطفی، احساس سردرگمی و … شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند که کیفیت خواب در دفع سموم مغز مؤثر است.

خوردن سبزیجات: طیف گسترده ای از سبزیجات بخصوص انواع کلم‌ها منجر به ارتقای عملکرد مغز می‌شود. سبزیجات منابع غنی از مواد معدنی، ویتامین‌ها و فیبر هستند و آنتی اکسیدان های موجود در آن‌ها منجر به بدن برای مقابله با استرس اکسیداتیو کمک می‌کند. رژیم غذایی غنی از سبزیجات منجر به کاهش تخریب حافظه، افزایش تمرکز و افزایش توانایی‌های کلامی می‌شود.

ورزش منظم: ارتباط بین ورزش منظم و بهبود عملکرد شناختی آنقدر قوی است که محققان به تازگی اعلام کرده‌اند تمرینات منظم ورزشی منجر به افزایش حجم مغز می‌شود.

مدیریت استرس، اجتماعی بودن، یوگا، بلند کردن وزنه، حذف الکل و پرهیز از سیگار کشیدن، منجر به افزایش میزان حافظه و مهارت‌های درک می‌شود.

منبع: سلامانه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: