تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۹ کد مطلب 79389

مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت و اختلالات عصبی را کاهش می‌دهد

کمیته مشورتی دستورالعمل‌های رژیمی ایالات متحده آمریکا گزارش کرده که مصرف متوسط قهوه با کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله دیابت نوع دو، بیماری‌های قلبی عروقی، و اختلالات عصبی در ارتباط است.

به گزارش میدان۷۲، نتایج مطالعات در سال ۲۰۱۲ نیز گزارش می‌دهد که مصرف سه تا چهار فنجان قهوه در روز مرگ و میر ناشی از تمام علل را تا ۱۳ درصد کاهش می‌دهد.

مصرف دو فنجان قهوه در روز با خطر کمتر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر مرتبط است و فرد را در برابر نارسایی قلبی محافظت می‌کند.

مطالعات محققان سوئدی نشان داده که مصرف متوسط بین ۱ تا ۴ فنجان قهوه در روز تا ۲۵ درصد کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی در زنان را به دنبال دارد. همچنین مصرف ۱ تا ۳ فنجان قهوه یا چای سبز در روز فرد را از ابتلا به سکته‌های مغزی ایسکمیک محافظت می‌کند.

نوشیدن قهوه به طور منظم با بهبود متابولیسم گلوکز در ارتباط است. آنتی‌اکسیدان‌های فراوان، منیزیم و کروم موجود در قهوه، به بدن کمک می‌کنند تا بهتر بتواند از هورمون انسولین استفاده و سطح قند خون خود را تنظیم بکند. معمولاً بدن بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲، به علت مقاومت به انسولین توانایی خوبی در استفاده از انسولین ترشح‌شده ندارد و ازاین رو، مصرف روزانه قهوه به این گروه از بیماران، توصیه می‌شود.

شواهد نشان می‌دهد مصرف قهوه خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف از جمله آندومتر را کاهش می‌دهد. همچنین شانس ابتلا به سرطان ملانوم و سینه نیز به دلیل وجود آنتی اکسیدان های موجود در قهوه و خواص آنتی موتاژنیک آن کاهش می‌یابد.

مطالعات سال ۲۰۱۱ میلادی حاکی از آن است که مصرف قهوه با سلامت روان در ارتباط مستقیم است. زنانی که ۲ تا ۳ فنجان قهوه در روز می‌نوشند، ۱۵ درصد کمتر از سایرین دچار افسردگی می‌شوند. افزایش سطح سروتونین و فعالیت دوپامین مغز با مصرف قهوه خلق و خو را بهتر می‌کند.

منبع: سلامانه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: