تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۶ کد مطلب 79402

حاشیه نگاری از حضور دکتر احمدی نژاد در عزاداری شب ششم محرم؛

مهمان مراسم گلریزان + تصاویر

تازه شروع شد! هجوم مرد و زن به سمت دکتر برای خسته نباشید، احوال پرسی و عکس یادگاری ادامه دارد. با حوصله و سر صبر برای تک تک مردم وقت می گذارد. دیگر کم کم باطری من تمام شده و قصد خانه کرده ام. واقعا این همه صبر دکتر من را خسته می کند.

میدان ۷۲/ مهدی باغجری: بعد اذان مغرب از شرقی ترین نقطه تهران به غربی ترین نقطه تهران یعنی دریاچه شهدای خلیج فارس رفتیم. به رئیس نرسیدیم. مجبور شدیم که دست از پا درازتر به سمت میدان هفتاد و دو برویم. نماز را در مسجد جامعه خواندیم و برگشتیم به میدان و منتظر شدیم تا دکتر از منزل خارج بشود. فکر کنم نیم ساعتی بود که از منزل دکتر الهام به خانه برگشته بود. وارد کوچه که شد یک دختر بچه که با مادرش در حال گذر بود دکتر را دید و به سمت وی رفت، طبق معمول با کمر آسیب دیده و زانویی که درد دارد، خم شد و دختربچه را بوسید و بعد هم یک به یک سلام و احوال پرسی با همسایه ها.

۸۱۲۲۱۹۴۰۵_۱۱۹۰۵۶ ۸۱۲۳۲۱۹۲۰_۹۴۱۵۵

داخل کوچه حسینیه ای برپاشده که دسته عزاداریش تازه به محل برگشته و دکتر با این دسته مواجه می شود. با پیرغلام ها و محاسن سفید کرده ها سلام و احوالپرسی می کند و صبر می کند تا عزاداری این هیات تمام شود. اما مگر امکان دارد که احمدی نژاد جایی باشد و مردم به سمتش نروند؟ یک به یک موبایل به دست تقاضای گرفتن عکس دارند، پیرها، جوان هایی که طالب عکس های مد امروز سلفی همین الان یهویی من و محمود بوده و حتی خانم ها با تیپ های مختلف که وقتی برای گرفن عکس کنار دکتر می ایستادند، می شد صورت سرخ شده از حیا و خجالت رییس جمهور سابق را مشاهده کرد.

۸۱۲۸۱۳۳۰۵_۸۰۵۴۵

یکی از اتفاقات جالب شب ششم محرم این بود که داخل میدان هم که تا کوچه فاصله ای ندارد، هیات دیگری هم برپا بوده که دکتر امشب مهمان مراسم گلریزانشان بود. برای رفتن به این مراسم و طی کردن این مسیر کوتاه حدود یک ربع زمان می گذرد، مردم دور دکتر را گرفته و سوال می پرسند، احوالپرسی می کنند و عده ای هم به وضع فعلی اعتراض می کنند که بازهم با لبخند های همیشگی و دوست داشتنی و صامت دکتر مواجه می شوند. بلاخره دکتر موفق می شود وارد جمعیت شود. مردم روی پنجه های پا می ایستند تا رییس جمهور سابق یا بچه محل معروفشان را ببیند، عده ای هم هرطور شده خودشان را از بین جمعیت رسانده و روبوسی می کنند.

۸۱۲۳۲۳۸۲۹_۹۳۷۴۴

مراسم گلریزان هم بعد یک ربع تمام می شود. بماند که چه بلاهایی به خاطر این عکس گرفتن سر ما آمد. از بوی دود گرفتن به دلیل ایستادن کنار منقل اسپند تا خوردن زنجیر به سر و صورت. حتی وقتی خواستم برای عکاسی بالای چهارپایه بروم هم یک برق ریزی ما را گرفت.

دکتر را به داخل تکیه دعوت کردند و در همین مسیر کوتاه هم، جوان های خوشتیپ نارمکی از فرصت استفاده می کنند تا با دکتر عکس های همین الان یهویی بگیرند. تکیه، مهمانی از مشهد الرضا برای مداحی دعوت کرده که مشغول خواندن روضه است و من هم هنوز بالای چهارپایه و ترس
از دوباره برق گرفتن دارم. تعادل درستی هم ندارم که یه دفعه خانمی برای اینکه صدایش را به گوشم برساند، چهار پایه را تکان می دهد که شوک و ترسش خیلی بیشتر از برق گرفتگی بود.

_ بله؟

_ برام فیلم بگیر

_ از کی؟

_ از اقای احمدی نژاد

_ دارم عکس می گیرم نمی تونم

ولی از آنجایی که بلاخره کمال همنشین باید در ما اثر کند، ماهم مثل رئیس که نه اما در آن حد! بلکه در مقیاس کوچکتر مردم داری کردیم و برای این خانم فیلم گرفتیم.

از چهارپایه که پایین آمدم بخاطر تراکم بالای مردم نمی توانم به دکتر نزدیک بشوم. کمر درد هم من و هم علی را اذیت می کند.

به علی می گویم: این قدرت صبر دکتر رو من ندارم، نفر اول عکس بگیره، دوم عکس بگیره..

علی حرفم را قطع کرده و می گوید: تو به چهارمی برسی چک رو زدی زیر گوشش!

می گویم: هیچوقت دوست ندارم مثل دکتر این همه صبر داشته باشم.

نگاه به دکتر می کنم که شال مشکی را روی صورتش گرفته و اشک می ریزد. چند فریمی برداشتم. دیگر واقعا از عکاسی و سرپا ایستادن خسته شدم. به ساعت که نگاه کردم درجا خشکم زد! یازده و ربع! دو ساعته بین جمعیت هستیم. دلم برای دکتر می سوزد که با زانو درد و کمر درد، مردم دست دور گردنش می اندازند و عکس می گیرند.

۸۱۲۲۲۷۴۶۶_۹۴۳۸۷۸۱۴۷۲۴۹۷۷_۲۲۳۰۴

بخاطر مهمان هیات، حال و هوا کمی به سمت خراسان مایل شد و صلوات خاصه حضرت رضا (ع ) را پخش می کنند. صلوات که تمام می شود و دعا و پایان مراسم، اما تازه شروع شد! هجوم مرد و زن به سمت دکتر برای خسته نباشید، احوال پرسی و عکس یادگاری ادامه دارد. با حوصله و سر صبر برای تک تک مردم وقت می گذارد.

دیگر کم کم باطری من تمام شده و قصد خانه کرده ام. واقعا این همه صبر دکتر من را خسته می کند. اما علی مانع شده و می گوید کمی بیشتر صبر کنم. نیم ساعتی صبر کردیم تا بلاخره دکتر سر کوچه رسید.

سلام و احوالپرسی با چاشنی همیشگی لبخند

_شام خوردید؟

چیزی نمی گیم

_ اینطور که بد شد

بلافاصله علی می گوید شام را هیات می خوریم.

دکتر باز گونه هایش سرخ شد اما سریع یکی از اعضای هیات می گوید: شامشون با ما، مهمان ما هستند.

من هم با پررویی می گویم: خب دکتر خیالتون راحت، بفرمایید تا باز برای عکس گرفتن نیامدند.

دکتر یکدفعه گفت: انگار اون پسربچه می خواد عکس بگیره، برو صداش کن

پسر بچه می آید، دکتر بغلش می کند مثل همیشه در گوش بچه ها چیزی می گوید و در ادامه هم قول می گیرد که این راز است و نباید به کسی بگویی.

از دور با رییس خداحفظی می کنیم.

همینطور که میروم تا غذا را بگیرم به این فکر می کنم این همه صبر دکتر هیچ علتی ندارد مگر عشق به تک تک مردم…

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 34

  ان شاالله خداوند وامام حسین ع پاسخ سو مدیریت ایشان را درزمان ریاست بدهند ما قشر ضعیف جامعه هر روز نگران کمیابی ویا نایابی کالایی بودیم یک روز برنج یک روز چای ویا پودر ماشین و……. جز خاطرات بد چیزی ازایشان به یاد ندارم و هنوز ۸سال وضعیت بداقتصادی که از دستاوردهایشان است گریبانگیر مردم فهیم ایران می باشد

  • اصغر :
   آیا موافقید؟ Thumb up 20 Thumb down 2

   با اینکه دوسال اخر اصلا دل خوشی ازش ندارم ولی حاضرنیستم مثل شما کارهای خوبی را که برا مردم وکشور انجام داد نادیده بگیرم نمک بخورم ونمکدون بشکونم

 2. حسین باقری از قم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 22 Thumb down 3

  خداوند این مرد بزرگ رو زیر ساییه امام زمان حفظ کنه. واقعا خیلی مرده. خدا چشم دشمناشو کور کنه

 3. مریم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 1

  آخی بمیرم برات تو راست میگی ولی الآن کالا فراونه هم گرونتره هم اینکه پول نداریم بخریم

 4. نوکر ملت :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  خاطرات خودتون و دوستاتون رو می نویسید یا از دکتر خبر میذارید ؟
  شماها رو که میبینم دلم نمیخاد احمدی نژادی باشم

 5. دکتربرنا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  عشق اگر عشق باشد … عطرش همه جارا می گیرد ! ببینید چگونه خدای خالق عشق ، محمد ، علی ، فاطمه وفرزندان معصوم وفداکارشانرا لبریز از عشق خودکرد وهمان خدا عطرشان را در همه جا پراکند؟ احمدینژاد را هم همان خدایی که وعده داده عشق بندگان مخلص ومطیع و وفادارش را با آب به جان همه موجودات زنده برساند ، معشوق همه عالم کرده ونگاهش می دارد ! او حجت خداست ! حجتی براینکه می شود ومی توانیم عاشق و معشوق خدا بشویم ! آری می شود ومی توانیم !

 6. نگار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  هر چقدر زدم پاسخ باز نشد به خاطر همین کامنت جدا میذارم. اول به ناشناس اول میخواستم بگم الان که عزت و استقلال کشور و دستاوردهای هسته ای رو که احمدی نژاد با شجاعت و ایستادگی برای ایران کسب کرده بود فروختن به ابرقدرتها آیا وضعیت مردم بهتر شده؟ در زمان همین احمدی نژاد مگر نبود که تورم یک رقمی شد؟ اگر سوء مدیریت بود چطور تا شش هفت سال نه خبری از افزایش قیمت دلار بود و نه چنین تورمی ایجاد شده بود؟ یک دفعه دولت ایشان دچار سوء مدیریت شد؟ شما هنوز متوجه نشدید اقداماتی که در یکی دو سال پایانی دوره احمدی نژاد برای فشار اقتصادی به مردم انجام شد بخشی از همین طرح وطن فروشانه و برای حفظ و احیای قدرت صاحبان قدرت و ثروت بوده؟ در ضمن میخواستم به نوکر ملت هم بگم چیزهایی که افراد به نام احمدی نژادی مینویسند هیچ ربطی به احمدی نژاد و مرام او ندارد و من به شخصه افتخار میکنم که هوادار یکی از بهترین رهبران تاریخ بشر هستم که نام و راهش قطعا جاودانه خواهد شد و به خاطر گروهی خاص که به اسم او مینویسند هرگز حاضر نیستم دست از او بردارم فکر میکنم دیگر همه فهمیده اند این افراد مرادشان شخصی به نام آقای الهام است (به چه دلیل واقعا نمیدانم!!) نه دکتر احمدی نژاد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: