تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ - ۲۰:۲۶ کد مطلب 79423

کانادا پس از یک دهه متارکه دیپلماتیک بار دیگر به صحنه بین‌المللی بازمی‌گردد

نخست‌وزیر جدید کانادا طی اظهاراتی از بازگشت این کشور به صحنه بین‌المللی پس از یک دهه متارکه دیپلماتیک خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «جاستین ترودو» در پی پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور و انتصاب به عنوان نخست‌وزیر جدید کانادا، از بازگشت این کشور به صحنه بین‌المللی خبر داد. بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، ترودو […]

نخست‌وزیر جدید کانادا طی اظهاراتی از بازگشت این کشور به صحنه بین‌المللی پس از یک دهه متارکه دیپلماتیک خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «جاستین ترودو» در پی پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور و انتصاب به عنوان نخست‌وزیر جدید کانادا، از بازگشت این کشور به صحنه بین‌المللی خبر داد.

بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، ترودو اعلام کرد: «کانادا پس از یک دهه متارکه دیپلماتیک، بار دیگر به صحنه بین‌الملل بازخواهد گشت.»

وی افزود: «من می‌خواهم به دوستان کانادا در سراسر جهان که از بابت قطع فعالیت‌های سازنده این کشور طی ده سال اخیر نگران بودند، بگویم که من به نیابت از ۳۵ میلیون کانادایی برای شما پیامی ساده دارم و آن اینکه ما در حال بازگشت هستیم»

حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو روز سه‌شنبه با پیروزی در انتخابات به یک دهه قدرت محافظه‌کاران پایان داد. از سر گیری ارتباط با ایران و توقف عملیات هوایی در عراق و سوریه از جمله اصلی‌ترین شعارهای انتخاباتی ترودو بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: