تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ - ۱۸:۵۵ کد مطلب 79607

ایران نیازی به ساخت بمب هسته‌ای ندارد

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اقشار و بسیجیان استان همدان با اشاره به حماسه مردم همدان در ۳۰ مهر سال ۵۷ علیه رژیم شاهنشاهی اظهارداشت: این روز یک روز تاریخی است و باید یاد و خاطره شهدای این روز را گرامی بداریم. مرجع تقلید شیعیان […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اقشار و بسیجیان استان همدان با اشاره به حماسه مردم همدان در ۳۰ مهر سال ۵۷ علیه رژیم شاهنشاهی اظهارداشت: این روز یک روز تاریخی است و باید یاد و خاطره شهدای این روز را گرامی بداریم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه تدبر و تفکر و داشتن ایمان دو اصلی است که ریشه تعالیم اسلامی برای ساختن انسان‌ها است، افزود: بالغ بر ۳۰۰ آیه از آیات قرآن کریم درباره اصل تدبر، تفکر و ژرف‌اندیشی است و اسلام بر آن است که انسان‌ها افرادی سطحی نباشند.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه هر حادثه‌ای ظاهر و باطنی دارد و دین اسلام به دنبال یافتن حقیقت و باطن هر چیزی است، گفت: کلمه «انظروا» در قرآن کریم تأکید بر این دارد که انسان‌ها نباید به هیچ موضوعی به صورت سطحی نگاه کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: انسان باید مدبر، بصیر و هوشمند باشد و همه پدیده‌ها و حوادثی که واقع می‌شوند ساده نیستند و بر اساس قوانین اداره می‌شوند.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) در مورد رعایت اصل تدبر و ژرف‌اندیشی گفت: در این روایت آمده است که تمام امور در سه مسئله نگاه و نظر، سکوت و کلام بجا خلاصه‌شده است.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: هر نگاه و نظری که با عبرت گرفتن همراه نباشد اشتباه است و هر موجودی دارای راز و رمزی است که باید به آن توجه داشت.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه داشتن سکوت بیجا غفلت است، گفت: سکوت باید همراه با مقدمات باشد همچنین هر حرفی بدون در نظر گرفتن یاد خداوند باشد لغو و باطل است.

وی دومین اصل از اصول تعالیم اسلام را داشتن ایمان و اعتقاد به خداوند بیان و خاطرنشان کرد: انسان نباید هرگز سستی به خود راه دهد و مؤمن به حضرت حق باید باشیم تا اینکه نسبت به همه جوامع بشری برتری داشته باشیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در واقعه کربلا دو نگرش وجود دارد، گفت: برخی بر مظلومیت امام حسین (ع) اشک می‌ریزند اما باید به معنا و هدف از قیام امام حسین (ع) توجه کنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بابیان اینکه قیام عاشورا مکتب «هیهات من الذله» است، تصریح کرد: قیام عاشورا مکتبی است که انسان را به استقلال و آزادی می‌رساند و تداوم نهضت عاشورا انقلاب اسلامی ایران است.

وی با تأکید بر اینکه در حکومت‌هایی مانند بنی‌امیه  و بنی‌عباس افرادی مستبد و ظالم حکمرانی می‌کردند، گفت: امام خمینی (ره) بزرگ مردی بود که با تدبر و بصیرت خود انقلاب کرد و با ظلم مبارزه کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه آزادی خواهان و بسیجیان متدین روزبه‌روز صف‌بندی و تقابل بیشتری با دشمنان پیدا می‌کنند، گفت: امام خمینی (ره) با استبداد و استکبار مبارزه کرد و با پشت سر گذاشتن هشت سال جنگ تحمیلی انسان‌های عاشقی مانند سردار همدانی را تربیت کرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اخلاص شهید همدانی گفت: یکی از مظاهر اخلاص شهید همدانی تشییع باشکوه این سردار در تهران و استان همدان بود.

وی با اشاره به اینکه مردم همدان سابقه بسیار خوبی در طول تاریخ‌دارند، گفت: جمهوری اسلامی  ایران کشوری قوی است و نیازی به بمب هسته‌ای ندارد.

آیت‌الله نوری همدانی افزود: امروز بسیار لازم است که هوشیار و بیدار قدم برداریم و مردم باید با حفظ وحدت و اتحاد نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: