تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۱ کد مطلب 79613

گرانترین لپ تاپ بازار ایران + عکس

لپ تاپ ها در میان وسایلی هستند که در قیمت های مختلف در بازار قابل تهیه هستند و افراد علاقه مند می توانند بر اساس بودجه خود به تهیه دستگاه مناسب کار خود بپردازند. اگرچه این‌ روزها اکثر کاربران و افراد ترجیح می‌دهند تا با کمترین هزینه بهترین و به‌صرفه‌ترین لپ‌تاپ را برای خود انتخاب […]

لپ تاپ ها در میان وسایلی هستند که در قیمت های مختلف در بازار قابل تهیه هستند و افراد علاقه مند می توانند بر اساس بودجه خود به تهیه دستگاه مناسب کار خود بپردازند.

لب تاب

اگرچه این‌ روزها اکثر کاربران و افراد ترجیح می‌دهند تا با کمترین هزینه بهترین و به‌صرفه‌ترین لپ‌تاپ را برای خود انتخاب کنند، اما بعضی از کاربران هستند که همچنان پایبند خرید گران‌ترین‌ها و به‌ قول‌ خودشان بهترین‌ها در این بازار هستند. ناگفته نماند بسیاری از این لپ‌تاپ‌ها با امکاناتی که در اختیار کاربران می‌گذارند، از ارزش خرید بالایی برخوردار هستند.

 با این حال در این گزارش فهرستی از برخی لپ‌تاپ‌هایی که بالای ۴ میلیون تومان قیمت دارند، آورده شده که هر کدام بنا به دلایل و امکانات خاص‌شان گران‌تر رقم خورده‌اند؛ بعضی از آنها به‌دلیل سبکی، بعضی به‌دلیل قدرت پردازنده بالا، برخی به‌دلیل حافظه بالا و بسیاری موارد دیگر نسبت به سایر لپ‌تاپ‌ها برتر هستند.
 

 البته بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر کاربران که به دنبال تهیه این کالا هستند علاقه‌مندند تا بتوانند لپ‌تاپی که خریداری می‌کنند اکثر این ویژگی‌ها را در خود داشته باشد.

 برای مثال داشتن حافظه رم بیشتر یعنی بهره بردن از فضای وسیع‌تر برای فایل‌های مورد نیاز. به این صورت که زمان کمتری برای دسترسی به فایل‌ها و امور خود نیاز دارند. پس برخی از کاربران این‌طور فکر می‌کنند که رم بیشتر مناسب‌تر است.
 

 فروشندگان این کالا نیز، معتقدند مسلما هر چه مقدار حافظه رم بیشتر باشد زمان کمتری برای دسترسی به فایل‌ها نیاز خواهد بود، اما میزان رم موردنیاز و قابل قبول برای کاربران ۴ گیگابایت است. هر کاربری بنا به امور و کارآیی لپ‌تاپ خود باید در این خصوص تصمیم بگیرد.
 

به هرشکل، لپ‌تاپ‌های متنوعی به بازار عرضه شده که قیمت‌ها و امکانات مختلفی دارند. در حال حاضر در میان لپ‌تاپ‌هایی که در این بازار موجود هستند، لپ‌تاپMSI مدل WT70 یکی از گران‌ترین لپ‌تاپ‌ها به شمار می‌آید که حدودا ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: