تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۲ کد مطلب 79650

نمایش «یک از ۱۷۵»، همسو با توصیه‌های رهبر انقلاب است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ: موسسه هنرمندان پیشکسوت و بنیاد شهید و امور ایثارگران از عوامل نمایش «یک از ۱۷۵» که با موضوع شهدای غواص در تالار محراب به روی صحنه است تقدیر کردند. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، با حضور سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، […]

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ:

موسسه هنرمندان پیشکسوت و بنیاد شهید و امور ایثارگران از عوامل نمایش «یک از ۱۷۵» که با موضوع شهدای غواص در تالار محراب به روی صحنه است تقدیر کردند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، با حضور سید عباس عظیمی مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، حمید علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، محمود عزیزی، رییس هیات مدیر موسسه هنرمندان پیشکسوت، داوود نورچی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران  و جمعی از هنرمندان از عوامل نمایش «یک از ۱۷۵ »  تقدیر شد.

در این مراسم سید عباس عظیمی با اشاره به رویکرد جوانان به تولید نمایش های ارزشی گفت: خوشحال هستم که در یک اثر ارزشی حضور پیدا کردم و مراتب تقدیر ویژه خود را به حامد هوشیاری که طراحی، نویسندگی و کارگردانی اولین اثر ملی و ارزشی با موضوع شهدای غواص را به روی صحنه برده است جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی افزود: نگاه بنده بعد از تماشای این اثر تغییرکرد و من تحت تاثیر قرار گرفتم و خوشحال هستم که در سومین شب اجرا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این اجرا حضور دارند و مراتب تقدیر خود را از کارگردان  خوش فکر کشور مان و گروهش  انجام می دهند.

عظیمی ادامه داد: ما هم از ایشان و گروهشان به شکل جداگانه تقدیر اهدا می کنیم و بنده از مسئولین هم می‌خواهم که این اثر ارزشی را مورد حمایت ویژه قرار دهند. موسسه  هنرمندان پیشکسوت نیز به پاس تلاش حامد هوشیاری در طی غریب به ۱۰ سال فعالیت در حوزه تئاتر ارزشی مراتب تقدیر خود را از او برای نگارش و کارگردانی این اثر ارزشمند اعلام می‌نماید و لوح تقدیر این موسسه را توسط رئیس هیات مدیر تقدیم  میکند.

وی در پایان گفت: امیدوارم مسئولین ارشد کشوری نیز به تماشای این اثر چرا که این اثر به شکل خودجوش شکل یافته و با هزینه شخصی به صحنه رفته است و باید مورد حمایت ویژه و ارزنده قرار گرفته شود.

در ادامه این مراسم حمید علی صمیمی ،مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز گفت: من جزو یکی از بچه‌های عملیات کربلای ۴ هستم، من شاهد تمامی ایثار و شهدای غواص بودم، بنده از وقتی پا به تماشای این اثر گذاشتم اشک بر چشمانم جاری شد و به یاد آن روزها افتادم، من از کارگردان این نمایش بابت تلاش منحصر به فرد خود نسبت به بازسازی این واقعه و نمایش دادن آن قدردانی می کنم چرا  که این نمایش همسو با فرموده‌های رهبر انقلاب است و یک اثر منتخب ارزشمند محسوب می‌شود و خوشحالم که کارگردان این نمایش راه شهدا را الگو خود قرار داده است.

وی افزود: انتظار بنده این است که مسوولان هنری کشور موجبات حضور این نمایش را در سالن‌های بهتر و بزرگ‌تر فراهم کنند و فرصت حضور در جشنواره‌ها ی وزین را  فراهم کنند برای این نمایش که مجدد روی صحنه رود.

داوود نورچی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت: من خوشحال هستم که این نمایش زیبا را امشب با این عزیزان به تماشا نشستم. بنده این پیش بینی را داریم که این اثر را برای گروهای ایثارگری به نمایش بگذاریم و در آنجا نیز از حامدهوشیاری برای کارگردانی این نمایش مراتب تقدیر و قدردانی خود در یک برنامه مجزایی به زودی شاهد انجام دهیم.

محمود عزیزی، رییس هیات مدیر موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در پایان این مراسم ضمن تقدیر از عوامل این نمایش گفت: از دیدن این نمایش لذت بردم، واقعا سخت اسن این گونه نمایش‌ها را به روی صحنه برد. این نمایش دارای یک عزتی است که در زمان تماشای آن قلب انسان را دگرگون می‌کند. این نمایش با تمام سختی‌های که کشیده و هزینه‌هایی که بابت عشق خود به این موضوع متحمل شده واقعا ستودنی است. این نمایش با کیفیت خوب و متن روان، اجرایی مناسب را به روی صحنه برده است که بند از این عزیز به عنوان یک تئاتری خسته نباشید می گویم.

حامد هوشیاری کارگردان نمایش «یک از ۱۷۵ » نیز گفت: من خوشحال هستم که این جمع ارزشمند امشب دور هم جمع شدند و به تماشای این نمایش نشستند به خصوص جناب آقای محمود عزیزی که استاد و بزرگ  مرد هنر تئاتر کشور هستند و تائید نمودن ایشان نسبت به این اجرا برای من بسیار افتخار بزرگی است. اینکه در اجرای سوم نمایش تمامی بازیگرانم مورد تقدیر قرار گرفتند برایم افتخار آمیز است.

سپس از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت از حامد هوشیاری، فرحناز منافی ظاهر، عزت الله رمضانی‌فر، رضا رویگری، شهره لرستانی و نسیم ادبی تقدیر به عمل آمد.

نمایش«یک از ۱۷۵ » از ۲۳ مهرماه در تالار محراب روی صحنه رفت. این نمایش بر اساس  داستان زندگی یکی از ۱۷۵ غواص شهید است که به نویسندگی و کارگردانی حامد هوشیاری به اجرا درآمده است.

فرحناز منافی ظاهر و عزت الله رمضانی‌فر بازیگران این اثر و رضا رویگری، شهره لرستانی و نسیم ادبی نیز به عنوان صداپیشگان گروه اجرایی را همراهی می‌کنند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: