تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۹ کد مطلب 79651

خبرگزاری فرانسه: شمار کشته‌شدگان منا از ۲۲۲۳ نفر فراتر رفت

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی کشورهای مختلف، شمار کشته شدگان فاجعه منا از ۲۲۲۳ تن فراتر رفته است. به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که شمار کشته شدگان فاجعه منا از ۲۲۲۳ نفر فراتر رفته است و تأکید کرد که این آمار را با استناد به آمار اعلام […]

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که بر اساس آمار اعلام‌شده از سوی کشورهای مختلف، شمار کشته شدگان فاجعه منا از ۲۲۲۳ تن فراتر رفته است.

به گزارش مشرق، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که شمار کشته شدگان فاجعه منا از ۲۲۲۳ نفر فراتر رفته است و تأکید کرد که این آمار را با استناد به آمار اعلام شده از سوی کشورهای مختلف به دست آورده است.

بر اساس این گزارش، آماری که کشورهای مختلف از کشته‌های خود در این فاجعه اعلام کرده‌اند سه برابر آماری است که عربستان سعودی اعلام کرده است.

این در حالی است که شمار زیادی از حجاج کشورهای مختلف همچنان در زمره مفقودان هستند.

با توجه به این آمار می‌توان گفت که فاجعه منا در موسم حج امسال بدترین فاجعه در طول تاریخ موسم حج در عربستان به شمار می‌رود.

متأسفانه ایران بیشترین تعداد قربانیان را داراست و مقامات کشورمان اعلام کرده‌اند که ۴۶۵ حاجی ایرانی در جریان این فاجعه جان خود را از دست داده‌اند.

حکومت عربستان دو روز بعد از فاجعه منا اعلام کرد که حداقل ۷۶۹ نفر در این فاجعه کشته شده‌اند. از آن زمان تاکنون عربستان سعودی هیچ آمار و ارقام دیگری از شمار قربانیان، مجروحان و مفقودان اعلام نکرده است.

مرگبارترین مراسم حج پیش از فاجعه منا در ازدحام سال ۱۹۹۰ رخ داده بود که طی آن ۱۴۲۶ نفر جان خود را از دست دادند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: